Mi az elnevezése az: 1+2+3+4+5 rendazernek?

Úgy értem mint pl a 4!=1×2×3×4

2019. márc. 8. 14:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Szumma? Összeg? Sorozat? Nem tudom mire gondolsz.
2019. márc. 8. 15:36
 2/6 anonim válasza:
23%
Faktoriális
2019. márc. 8. 16:04
 3/6 Baluba ***** válasza:
Ha a szorzatra gondolsz, azok a faktoriálisok. Az összeg formában kevésbé hasznos és ismert, de háromszögszámoknak nevezzük őket, így találod őket.
2019. márc. 8. 18:43
 4/6 anonim ***** válasza:
30%
A 2 és 4 mióta háromszögszám?
2019. márc. 8. 18:48
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Legalább annyira hasznos és ismert, mint a faktoriális, csak ugye egyszerűen kifejezhető a 4 alapművelettel, nem kell rá külön jelölés (mint a felkiáltójel):

1 + 2 + 3 + 4 + 5 = 5*6/2,

1 + 2 +...+ n = n*(n + 1)/2.

2019. márc. 8. 19:05
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2019. márc. 11. 18:43