Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések

A kérdés

ABCD négyzet. AB=2 M és N a BC, illetve DC felezőpontjai. AM+AN vektorok modulusza=?

Keress kérdéseket hasonló témában: vektor

márc. 15. 20:10  Privát üzenet  

A válaszok

Az AM + AN az nem egy vektor?

Amúgy vegyünk fel egy Descartes-koordinátarendszert, aminek az origója az A csúcs, az x tengelye pedig az AB egyenes (és x A-tól B felé haladva növekszik). Ebben

AM = (2; 1),

AN = (1; 2),

AM + AN = (3; 3),

|AM + AN| = gyök(3^2 + 3^2) = 3*gyök(2).

De szerintem nemsokára megoldja valaki koszinusztétellel is. :)

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont márc. 15. 20:37 Privát üzenet

Ha valami nem világos, kérdezz!

[link]

A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont márc. 15. 20:51 Privát üzenet

#2 vagyok.

Elnézést! Elnéztem! A helyes ábra:

[link]

A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont márc. 15. 21:02 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, az elsőt tanulmányozva rájöttem, hogy valami nem jó

# 4/4Időpont márc. 15. 21:10 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Egy négyzet alapu szabályos gúla alaku toronytető alapéle 4, 0m a torony padlásterének a magassága 4,8m. Mennyi a bádogra van szükség a befedéshez, ha 10% hulladékra kell számitani?
Egy négyzet alapú egyenes csonka gúla alapéle 10 cm, térfogata 584 cm3. Mekkora a fedőlap alapéle ha a csonkagúla magassága 8 cm?
Az ABCD négyzet oldalának hossza 7 cm. Legyen M e (BC) és N e (CD) két pont, amelyre m (MAN) =45fok. Ha tudjuk, hogy a CMN háromszög területe 3 cm2, Mekkora az AMN háromszög területe?
Az ABCD négyzet oldalának hossza 7 cm. Legyen M e (BC) és N e (CD) két pont, amelyre m (MAN) =45fok. Ha tudjuk, hogy a CMN háromszög területe 3 cm2, Mekkora az AMN háromszög...
Rajzoljunk négyzethálós lapra olyan téglalapokat, amelyek kerülete 20-szorosa a kis négyzet oldalának. Mekkora a téglalapok területe, ha a kis négyzet területe egy egység?
Legfeljebb hány részre osztja a síkot 4 darab négyzet?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Házifeladat kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!