Tudnátok segíteni ebben?

Figyelt kérdés

Cél és okhatározókat kellene meghatározni a következő mondatokban :

-Minden hétvégén olvass el egy újságot, hogy lépést tarthass az eseményekkel(szerintem célhatározó)


-Ne csodálkozz azon, hogy sokszor a kritika ad szárnyakat a munkádhoz!(szerintem okhatározó)


-Ne maradj le a pillanat varázsáról azért, mert a következő pillanatra készülsz.(szerintem okhatározó)


-Legyél képes feláldozni egy csatát, hogy megnyerd a háborút. (szerintem cél határozó)


Tudnátok ezekben segíteni?

Ha lehet egy kis magyarázattal, hogy felfogjam mi miért történik.


Köszönöm! :)



2019. márc. 20. 18:06
 1/1 salamong válasza:

1. Szerintem is célhatározó, mivel az a cél az újság olvasásával, hogy az eseményekkel lépést tudjál tartani.


2. Itt is jól tippeltél véleményem szerint, mivel az az oka, hogy jól végzed a munkád, hogy néha kritikusak veled és a kritikákból építkezni tudsz és ezáltal szárnyal a munkád azaz jobban dolgozol.


3. Szerintem itt is jól tippeltél bár nagy magyarázatot ide nem tudok:D


4. Áldozz fel "valami kisebb célt" az életedben, azért hogy egy nagyobb célt is elérj azáltal. ( Legalábbis én így értelmezem ezt a mondatot.)

2019. márc. 21. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!