Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudtok olyan oldalt, ahol a...

Tudtok olyan oldalt, ahol a Margit legenda át van írva mai nyelvre?

Figyelt kérdés

#házi #irodalom #Margit- legenda
2019. márc. 24. 11:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Ív Béci Muhinál matekozott a tatárokkal ahol jól elverték. Elmenekült a horvát tengerpartra és ott megfogadta, hogy Mancit a papoknak ajánlja, ha a kéró (Magyarország) megmenekül az uruk haioktol. A gonoszak leléptek Manci meg a Nyuszi-szigetre ment kolostorba. Ahol ímádkozott, fogyózott (éheztette magát), nem facebookozott (sanyargatta magát) majd 28 évesen meghalt. Mindenféle csodát tulajdonítottak neki előbb boldoggá majd a 20 században szentté avatták...

Ennél jobban nem tudtam lebutítani a mai nyelvre a sztorit.

2019. márc. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem a történetre gondoltam, hanem az irodalmilag megírt Margit-legendára. Azért annyira vagyok értelmes, hogy a történetét felfogjam:) házi feladat volt a kénja, vala és hasonló szavakat mai nyelvre átírni.
2019. márc. 25. 06:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!