Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit csináljak, ha angolul...

Mit csináljak, ha angolul könnyebben tanulok?

Figyelt kérdés
Nem nyelvet, hanem tantárgyakat. Konkrétan bioszról és kémiáról van szó. Olyanokat, amiket a tankönyveimben nem találtam meg, de a vizsgakövetelményben benne van, vagy videókat is nézek (pl. fehérjeszintézisről meg DNS-ről), és ezek így sokkal jobban megmaradnak, ahhoz képest, amit pl. egy mozaikos tankönyvben olvasok. Szóval nem tudom, mi lehet ennek az oka, szerintem az, hogy magyarul kicsit magolok, angolul meg megértem és így megmarad az információ, de hogy ne magoljak akkor? Köszönöm előre is az értelmes válaszokat.

2019. márc. 24. 12:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Nincs ezen semmi meglepő. Szemléletesebb, színesebb, érthetőbb tud lenni egy ilyen videó. Én is így tanulok egyetemistaként. Sokszor a jegyzetek is jobbak.

Tanuld angolul, csak tudd, hogy mit jelent magyarul és akkor nincs gond.

2019. márc. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
a magyar tankönyvek gyakran silányak, nincs azzal baj ha angolul tanulsz, csak tudd mi mit jelent magyarul :) jó tanulást
2019. márc. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért a 2-eshez hozzátenném, hogy angol irodalom között is jócskán akad silány minőség. Ami meg a mozaikos könyveket illeti, nem vitatom hogy ez egy selejthalmaz. Nem is értem, hogy lehetett ilyet a piacra dobni, szakmai hibák, a lektorálás teljes hiánya, stb.


Ha kémia, biológia, fizika középszintű anyag kell, akkor érdemes a 60-as, 70-es években kiadott könyvek között keresgélni. Igényesebb helyeken a tapasztaltabb oktatók mai napig ezen régi könyvek szerint oktatnak.

2019. márc. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!