Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy lehet kiszámítani egy...

Hogy lehet kiszámítani egy elektromos gördeszka hatótávolságát?

Figyelt kérdés
Szóval addot egy 500W motorral felszerelt gördeszka. Van benne egy 2200mAh-s akkumulátor. Az összsúly 65 kg. Ennek kéne kíszámítani a hatótávolságat 20km/h sebeséggel sík talajon haladva. Valami ötlet hogy hogyan kéne? Esetleg képleteket tudtok rá?

2019. márc. 29. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:
500W oké, jó, na de mennyi áramot vesz fel, mekkora a hatásfoka? Végig csőgázzal megyünk a sík úton?
2019. márc. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, egész végig maximum hatásfokon dolgozik a motor. És az aksi 79wh-s.
2019. márc. 29. 19:25
 3/6 anonim ***** válasza:
25%

Elméletileg: könnyen.


Érdemes? Nem. Nagyon pontatlan lesz. Értsd a nagyságred se fog stimmelni. Sőt.


Gyakorlatilag: mérd meg.


Érdemes? Igen.

Sokkal nehezebb mint beírni egy képletbe cserébe nagyjából pontos lesz

2019. márc. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A probléma az, hogy még nem vettem meg, és ki szerettem volna számolni hogy kb. mennyi lehet a hatótávolsága, mert amit írnak abban nem bízok. A gyártó azt mondja maximum 25km (amit nem tudok elhinni), és találtam pár tesztet róla de valaki azt mondja 5km valaki meg azt hogy 12km. És nekem kéne minimum 12km sík talajon és maximális sebességel. Egyébként meg egy Maxfind Max C-ről van szó.
2019. márc. 29. 22:05
 5/6 A kérdező kommentje:
Tehát lemérni nem tudom, és nem tudom hogy kéne kiszámolni úgy, hogy nagyjából pontos legyen. És mondom, hogy sehogy sem tudtam kideríteni mi az igazság.
2019. márc. 29. 22:07
 6/6 anonim ***** válasza:
68%

Hát sajnálom. Kiszámolni nem fogod tudni ilyen pontosan.



Kb az jönne ki hogy 5-150km.


Amivel semmire se mész. :(

2019. márc. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!