Előre is köszönöm a választ!!!2019. ápr. 1. 17:28
2/2 anonim válasza:
Legyen
a - a kúp alkotója
α - a félkúpszög
φ - a kiterítés szöge
r - az alapkör sugara
K - az alapkör kerülete
Összefüggés a kúp kierítési szöge és a félkúpszög között
φ = 2π*sinα [rad]
ill.
φ = 360*sinα [°]
Ezekből a félkúpszög szinusza
sinα = φ/2π
ill
sinα = φ/360
Ezzel az alapkör sugara
r = a*sinα
az alapkör kerülete
K = 2π*r
A feladatban
a = 4
φ = 90°
Így
sinα = φ/360 = 90/360
sinα = 1/4
r = a*sinα = 4*(1/4)
r = 1
====
K = 2π* = 2*π*1
K = 2π
====
DeeDee
*******