Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizika! Fonálingák lengésideje?

Fizika! Fonálingák lengésideje?

Figyelt kérdés
Tudom banális kérdés, de tényleg nem tudom eldönteni: Egy ingának mennyi a lengésideje, ha percenként "üt" egyet? Egy ingának mennyi a lengésideje, amelyik két másodpercenként "üt" egyet? ( A bimm és a bamm közt van a két másodperc). Tudom, hogy nagyon bugyutának tűnik, de én a szövegkörnyezetből nehezen tudom eldönteni, hogy az első ingának 1 vagy 2 perc, a másodiknak 2 vagy 4s a lengésideje. Ne aggódjatok, a képleteket tudom, csak ez számomra nehezen érthető. Légyszíves ne nevessetek ki!

2019. ápr. 2. 12:44
 1/3 anonim ***** válasza:

> „Fonálingák lengésideje?”

Periódusonként általában 2-t üt: órainga esetén kitt és katt a legalsó ponton [link] , harangnyelv esetén bimm és bamm a két szélső ponton* [link] , szóval kétszer annyi, mint amekkora időközönként üt.

> „Egy ingának mennyi a lengésideje, ha percenként "üt" egyet?”

2*(1 perc) = 2 perc.

> „Egy ingának mennyi a lengésideje, amelyik két másodpercenként "üt" egyet?”

2*(2 s) = 4 s.


-------

*Kivéve ha félreverik, mert akkor mindig csak bimm, bimm, bimm,… az egyik szélső ponton, és akkor a bimmek között 1 periódusidő telik el. De ha nem írják, hogy valami gáz van, akkor mindig a duplája. Szóval már csak emiatt a kivétel miatt sem triviális a kérdés, és senkinek nincs joga kinevetni!

2019. ápr. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2019. ápr. 2. 13:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Ismerősöm másodéves fizikusként megbecsülte hogy a Big Ben harangjának frekvenciája kb. 1 Hz, mert másodpercenként kb egyszer 'mozog'.


És mikor mondták neki h nem is attol van a hang hanem a harangnyelvtől, akkor nézett, hogy az micsoda, ő olyat nem látott, nem is tudta h létezik.


Szóval tényleg ne nevessünk ki senkit :)

2019. ápr. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!