Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A feladat az volt hogy írj...

A feladat az volt hogy írj egy fogalmatást a szomádról. Valamit írtam de szerintem sok benne a hiha és az ismétlödés. Le tudnátok ellenőrizni? (ha valami egyszerűbben megfogalmazható nyugodtan írd át).

Figyelt kérdés

Nem rég kezdtem el az angolt. De nagyon nem megy.


My bedroom is relatively

big but a bit untidy. It is "L" shaped. I am nit spending much time here.

The walls are claret and cream. On the wall next to the bed there is a large wall sticker. There is a spacious wardrobe on the right of the door. The giant window is opposite a door. The radiator and the standing lamp under the window. The bedis near the window. The soft pink carpet is in front of the bed. To the left of the door there is a long shelf with seven lave lamp on it. The huge desk is near the shelf. The board and the magnetic board and the laptop are on the desk. There is a TV above them. The chair is in front of the desk. The bin is between the shelf and the desk.

I love my room.



2019. ápr. 3. 20:26
 1/6 anonim ***** válasza:
28%

Kezdesnek egesz jo, fekteve ha nem Google Forditoval csinaltad az egeszet.

"I am nit spending much time here"--> a nit nem tudom mi akar itt lenni


"On the wall next to the bed there is a large wall sticker"---> az ilyen tipusu mondatokban a "there" elhanyagolhato, szebben hangzik nelkule. Valamint a wall sticker alatt gondolom poszterre gondoltal. Ha igen, nyugodtan hasznald a "poster" szot.

"The radiator and the standing lamp under the window"--> itt kimaradt az "are" a "lamp" utan.

2019. ápr. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A nit gondolom elütés és “not” akar lenni. A wall stickerrel semmi gond, léteznek falmatricák, nem csak poszterek.

Első mondatban a bit szót and -re cserélném

The giant window is opposite THE door

...standing lamp ARE under...

A board, a magnetic board and a laptop are on the desk. <— a tul sok the miatt inkább igy irnám


Kezdésnek egyébként elég jó ☺️

2019. ápr. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem feltetlenul "opposite the door". Ha tobb ajto van a szobajaban, tokeletes az "a door", ha mar te is lepontozod a valaszom es kotekszel.
2019. ápr. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek❤❤❤
2019. ápr. 3. 22:14
 5/6 anonim ***** válasza:

az ilyen tipusu mondatokban a "there" elhanyagolhato

Már hogy lenen elhanyagolható a van egy... jellegű mondatoknál? Pont arra használják a szerkezetet.


Ha nem egy lava lamp van, akkor többesszám.

2019. ápr. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]


Itt van egyebkent peldamomdat is arra, amit en irtam. Rogton az elso talalat. "There" nelkul.

2019. ápr. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!