NextBack kérdése:

Mennyi a napi átlagfogyasztása az elektromos tűzhelynek? (fizikai feladat)


Az elektromos tűzhely I. üzemállapotában (ekkor 2,6 Ampert vesz fel a hálózatból) napi átlagban 1,8 órát üzemel. A tápláló feszültség 230 V.

Mekkora az elektromos tűzhely napi átlagfogyasztása KWh-ban az I. üzemállapotában (ekkor 2,6 Ampert vesz fel a hálózatból)?


Kiszámoltam, vagy megpróbáltam, csak nem tudom, hogy jó-e.

I=2,6A

U=230V

t=1,8h


P=W/t-->P=U*I/t

P=230*2,6/1,8 = 332,23VA/h = 0,33223KWh


VA/h = W(watt)?


2019. ápr. 4. 20:36
 1/3 anonim ***** válasza:

P = U * I = 230 V * 2,6 A = 598 W = 0,598 kW

W = P * t = 0,598 kW * 1,8 h = 1,0764 kWh

2019. ápr. 4. 20:51
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de a W az minek a jele ?
2019. ápr. 4. 20:56
 3/3 anonim ***** válasza:
work
2019. ápr. 4. 21:01