Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segitene az elektrotech...

$$$$$ kérdése:

Valaki segitene az elektrotechnika hazimban?

Figyelt kérdés

Két feladat van. Az eggyik :Mekkora maximális feszültséggel és mekkora áramerösséggel terhelhető egy 1,2kOhm os ellenallásu 7 wattos izzó?

Másik feladat : Mekkora hatásfokkal dolgozik az az emelőgép amely 600 kg tömegü terhet 10 méter magasra 35 másodperc alatt emel fel ? A motor áram felvétele 9,7 Amper. (U=230V ) .

Előre is köszönöm a vállaszokat. Sokat segitene ha valaki letudná vezetni ezt a két feladatot. És mielött valaki írja hogy google a barátom. Leírom hogy nem talaltam megfelelő képleteket se neten se a tankönnyvben....



2019. ápr. 10. 14:19
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

Hatásfok fogalmával tisztában vagy?

Gondolkozni kell, nem képleteket vadászni...

2019. ápr. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen tudom mi az a hatásfok. De nem tudom megcsinalni a feladatot.
2019. ápr. 10. 14:53
 3/9 anonim ***** válasza:
31%
Mi a hatasfok?
2019. ápr. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A hatásfok a rendelkezésre állo energia vagy teljeseitmény felhasznalasanak merteke. A hasznos es a befektetett teljesitmeny vagy energia hanyados. Nem azt kertem hogy vizsgáztass hanem hogy segits es ird le a feladat megoldásat ha tudod....
2019. ápr. 10. 16:02
 5/9 anonim ***** válasza:
65%
Jo, akkor ebben az esetben mennyi a hasznos energia, 600 kg-t emelunk 10 meter magasra?
2019. ápr. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Eh=m×g×h ? Ennyi ?
2019. ápr. 10. 16:48
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Viszomt az elso feladatot meg kindig nem tudom. Azt hianyosnak erzem. Bar biztos nem az..
2019. ápr. 10. 16:51
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Az ohm-törvényt ismered? Meg az elektromost teljesítmény kiszámításának képletét? Azok kellenek az elsőhöz. Némi gondolkodás mellett elég az a kettő is. De a kettőből származik egy olyan alak, amelyikben a teljesítmény, az ellenállás és az áram(vagy feszültség) van, az is alkalmazható.
2019. ápr. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Időközben rájöttem XD . De azért köszi.
2019. ápr. 10. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!