Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Matematikai kérdés, elfelejtet...

Matematikai kérdés, elfelejtett jelszó?

Figyelt kérdés
Üdv, a helyzet az hogy a barátomnak volt egy 4 jegyű kódja, és öt számra emlékszik (tehát egyikre rosszul de nem tudja melyikre, a számok 2 7 0 8 9). Tudom hogy nem ide kéne ki írnom de nem nagyon használom ezt az oldalt és kéne egy kis segítség, hogy esetleg van vmi oldal ami le írja az összes megoldast vagy esetleg hogy mennyi lehetséges e. Köszönöm!
2019. ápr. 12. 14:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha 5 számjegy lehetséges és 4 jegyű a kód, akkor 5^4, azaz 3125 féle lehetséges kód van. Ezeket végig kell próbálni, már ha a lezárt készülék hagyja és nem tilt le 3 vagy 10 próbálkozás után.
2019. ápr. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. Amúgy a haver ps4e úgy mond kéri a jelszót, mert így nem engedi két kontrollert használni. Esetleg valaki nem tudna valamilyen oldalt ahol a számokat le írna egyesével vagy bármilyen segítséget?
2019. ápr. 12. 14:45
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja és kedves első hozzászóló, ezt a ^ művelet jelölést hogy nevezzük, el tudnád mondani? :)
2019. ápr. 12. 14:54
 4/5 anonim ***** válasza:
Hatványozás, azaz öt a negyediken. Viszont elírtam a számológépbe (5^5 került bele), csak 625 féle kód van.
2019. ápr. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért a #1-hez tegyük még hozzás, hogy az akkor igaz, ha ismétlés van.


Azaz megadott a kérdező öt számot, de azt nem írta, hogy ismétlés lehet -e. Szerintem nem lehet, ha a szitu a kkérdező által említett, mert pl. a 2222 vagy a 7722 stb. azaz az ismétlődéses esetek kiejthetőek.


Ha ez viszont igaz, akkor a feladat is lényegesen egyszerűsödik, uis. a lehetőségek száma ekkor


5*4*3*2 azaz 5! (öt faktor) ami = 120.


Ezt a 120 lehetőséget kéne szerintem elsősorban megvizsgálni, hogy ráhibádzik -e valamelyik.


120 szám mondjuk nem sok, ezt még néhány papír oldalon kézzel is le lehet vezetni.


Egy algoritmus írása (akár egyszerű for ciklus) viszont könnyíthet ezen.


Tehát összefoglalva a lényeg, először ezt a 120 lehetőséget kéne megpróbálni, ha ez nem lesz jó, akkor térjen rá a kérdező, a 30-szor több 5^4 esetre.

2019. ápr. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!