Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 1) Milyen testszerveződési...

1) Milyen testszerveződési szinteket figyelhetünk meg a gombák világában? 2) Mi az ecsetpenészek jelentősége?

Figyelt kérdés
1. kérdésre én azt írtam, hogy teleptestes, egysejtű szerveződés, hifális szerveződés. Szerintetek ez jó? 2. kérdésre sajnos nem találtam semmit, csak hogy a gyümölcsök rohadásához vezet.

#gomba #biológia #fakultáció #testszerveződés #ecsetpenesz #ecsetpenész #testszervezodes
2019. ápr. 16. 15:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Az 2.kérdésre a válaszom:

Nagyon fontosak, mivel anyagcseréjük során a környezetükben található cukrok atetilalkohollá és szén-dioxiddá alakítják át (alkoholos erjedés). Ez a folyamat többek között a sör és a bor készítésének az alapja. Az élesztő gombákatkenyérfélék, sütemények kelesztésére is használják, mert az erjedés során felszabaduló szén-dioxid könnyűvé, lukacsossá teszi a tésztát.

2019. ápr. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!