Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezta matekfeladatot hogy kell...

Ezta matekfeladatot hogy kell megoldani?

Figyelt kérdés
"Találd ki 5 barkochba-kérdésből, hogy az első négy osztály melyikébe jár Edit, ha kapsz pontosan egy hamis választ is!"

2019. ápr. 20. 14:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Gondolom úgy, hogy végigkérdezed melyik osztályba jár (ez 4 kérdés) és köztük az egyik válasz hamis lesz, amit kiszűrsz az 5. kérdéssel?
2019. ápr. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 dq ***** válasza:
57%

1) kérdés: elsőbe vagy másodikba jársz?

2) kérdés: elsőbe vagy másodikba jársz?


válaszok: ii, nn, in/ni.


Ii és nn esetén: háromszor rákérdezünk hogy elsőbe/harmadikba jár-e, és amelyiket többet mondja, az lesz az igaz.


In/ni esetén van még három kérdésünk amire igazat fog mondani, viszont nincs információnk. Mondjuk:

3) Elsőbe jársz?

4) Másodikba jársz?

5) Harmadikba jársz?


- - -


Ezeknek a feladatoknak 2 fajtája van, az egyik, ahol a következő kérdésed változhat az előző válaszok függvényében, a másik, ahol nem. Barkochba-kérdezés alatt gondolom az előbbit értik, a fenti válaszom így működik.

Szerintem az utóbbihoz is elég 5 kérdés, de ezt meghagyom a többieknek.

2019. ápr. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 vurugya béla ***** válasza:
100%

Először mondom a megoldást, aztán azt, hogy hogy jött ki.

Íme az 5 kérdés:

1. Te 2. vagy 4. osztályba jársz?

2. Te 3. vagy 4. osztályba jársz?

3. Te 3. vagy 4. osztályba jársz?

4. Te 3. vagy 4. osztályba jársz?

5. Te 4. osztályba jársz?


Elmélet:

Ha egy kérdéssornál (5 db konkrét kérdésnél) a diák két válasz-sorozata (5 db i/n válasz) nem adja meg egyértelműen, melyikbe jár, az csak úgy lehet, hogy a két osztálynak megfelelő igaz válasz-sorozat két helyen tér el. Tehát ha olyanok a kérdések, hogy az igenek-nemek száma egyik osztály esetén sem tér el 2-vel, akkor rendben is vagyunk.

A fenti kérdéssorozatnál az 1. osztályos diák 0-szor, a 2. osztályos 1-szer, a harmadikos 4-szer és a 4. osztályos 5-ször felel igennel, ha mindig igazat mond. Tehát egy hazugság esetén nem keverhető össze semelyik két osztályra vonatkozó válasz-sorozat.


Próbálgasd csak nyugodtan! Én jól mulattam vele, tök jó feladat :)

2019. ápr. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 dq ***** válasza:
Btw az enyém működik akkor is ha ha nem hazudik egyszer sem.
2019. ápr. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 vurugya béla ***** válasza:
100%

Ha nem tudjuk előre, hogy mond-e hamisat, akkor a Tied nem működik.

Csak akkor működik, ha tudjuk, hogy biztosan csupa igazat fog mondani - de akkor ez már egy totál más feladat.

A megoldásod egyébként tetszik, az enyém bonyolultabb.

Csak azért szerintem van sportértéke, hogy én előre borítékolom a kérdéseket - szerintem erre gondolt a feladat készítője is.

2019. ápr. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 dq ***** válasza:
Nem értem. Melyik esetben?
2019. ápr. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#4: A feladat arról szól, hogy 5-ször kérdezünk és pontosan egy hamis válasz lesz közte. Teljesen mindegy, hogy más esetekre jó-e a megoldásod.
2019. ápr. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 dq ***** válasza:
Kösz az infot. Így nem fogok hülyén meghalni. Még valami?
2019. ápr. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Örülök neki. Csak akkor nem értem, hogy mit erősködsz azon, hogy a te megoldásod jobb, mert az több lehetőséget is megold...
2019. ápr. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 dq ***** válasza:

Nem erősködtem hogy jobb. Sőt, meg sem említettem.

Most komolyan engem akarsz hazugságokkal basztatni 74% helyett? Menj vissza oda, ahonnan jöttél! Thx...


((BTW ha az én válaszom lenne akkora gyökérség mint a te #1-ed, akkor inkább leírnám, hogy "Igaz, az #1-et benéztem, #2-3 a helyes".

Hogy a kérdező tudja, hogy az erre járók tudják, és ne pazarolják rá az energiájukat.

Mondjuk ez nekem semmiféle problémát nem okoz. El tudom képzelni, hogy neked igen, igazság szerint nem irigylem :/))

2019. ápr. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!