Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Urnából húzunk 5 számot,35-szö...

Urnából húzunk 5 számot,35-ször egymás után, összesen 78 féle értéket tapasztalunk, hány golyó van az urnában?

Figyelt kérdés
Tehát egész számokkal jelzett golyók vannak egy urnában, ahoz hasonlóan, mint régebben a lottó sorsoláson, azaz minden szám csak egyszer szerepel. Egy sorsolás alkalmával 5 golyót húznak vagy sorsolnak ki, leolvassák a számot, majd mind az öt golyót visszateszik. Ezt a sorsolást megismétlik 35 alkalommal és azt tapasztalják, hogy összességében 78 féle számmal találkoztak. Tehát ennyi golyó minimálisan van az urnában, de azt nem vizsgálják, hogy pl. mely számok maradtak ki - ez talán segítene szerintünk. A kérdés pedig az, hogy mi a legvalószínűbb értéke az urnában található golyók számának? Hogyan kell ennek a feladatnak nekikezdeni, mi alapján kell kiszámolni? (érettségire való felkészüléshez kell)

2019. ápr. 21. 14:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem messze nem érettségi szintű feladat.


Írtam rá egy kis programot, ami szimulálja a sorsolást.

Ha 1-90-ig vanak számok, akkor 7-8% az esélye, hogy 3 sorsolás alatt 78 különböző szám jön föl.

1-85-nél 15-16%

1-80-nál kb 6%.


Úgyhogy a legvalószínűbb, hogy 80-90 golyó van az urnában. De pontos számot nem hiszem, hogy lehet mondani.

2019. ápr. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
akkor jó lesz infó érettségire
2019. ápr. 22. 19:48
 3/3 vurugya béla ***** válasza:
100%
Én is figyelt kérdésbe tettem, mert nem boldogultam vele. Úgy vélem, matek érettségin még emelt szinten se lesz ilyen.
2019. ápr. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!