Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szép napot! Valaki segíten...

Szép napot! Valaki segíten nekem kémiai feladatokban?

Figyelt kérdés

A testvérem kapott kémiából feladatokat,viszont én egyáltalán nem értek hozzá,és van, amit neten sem találok..


1. Hogyan nevezzük azt a 8 elektron szerkezetet, amelyre az atomok, a molekula létrehozásával törekednek?

2. A kovalens kötésben résztvevő elektronokra milyen atom vonzása hat?

3. 5 mól oxigénmolekula kémiai jelölése,tömeg számítása

3 mól nitrogénmolekula kémiai jelölése, tömeg számítása

2 mól metán kémiai jelölése, tömeg számítása



Nagyon nagyon szépen köszönöm a segítsgéget!! További szép napot!!



2019. ápr. 26. 11:11
 1/2 anonim ***** válasza:

1. nemesgázszerkezet

2. kovalens kötésben résztvevő elektronokra a kovalens kötést létesítő 2 atom atommagja hat, vagy egyformán (és akkor apoláris molekula), vagy nem egyforma mertékben (mert az egyik elem sokkal elektronegatívabb, ilydnkor poláriy a molekula vagy datív kötés esetében egy atom adja a kötésben résztvevő mind2 elektront)

3. tömeg jele: m M=m/n (helyettesíts be. Az n az anyagmennyiség (5 mol), M a moláris tömeg, az oxigénnek 16 g/mol.

Nem tudom, az 5 mol oxigénmolekulát hogy lehet jelölni (?), elektronszerkezet felírására gondolnak vagy mi? (O2)

4.Tömeg számítást lsd feljebb. (N2)

5. Metán: CH4

2019. ápr. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!!
2019. ápr. 27. 01:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!