Az e^t+s és e^t*s -nek mik a t és s szerinti parciális deriváltjaik?


2019. ápr. 29. 15:09
 1/3 anonim ***** válasza:

1,

d/dt=e^t

d/ds=1


2,

d/dt=s*e^t

d/ds=e^t

2019. ápr. 29. 15:55
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon köszi!😘
2019. ápr. 29. 15:57
 3/3 tatyesz ***** válasza:

Ha az összeadás és a szorzás NEM a kitevőben van, akkor az 1-es jót írt.


Ha erre gondoltál: e^(t+s) és e^(t·s) akkor más a megoldás:


d/dt(e^(t+s))=e^(t+s)

d/ds(e^(t+s))=e^(t+s)


d/dt(e^(t·s))=s·e^(t·s)

d/ds(e^(t·s))=t·e^(t·s)

2019. ápr. 30. 09:43