Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ezeket hogyan kell Excelben...

Ezeket hogyan kell Excelben megoldani? SOS

Figyelt kérdés

A házi feladatomban 2 feladat van, ami túlnő rajtam, és nem találtam semmilyen segítséget (igazából azt sem tudtam, pontosan mit kellett volna beírnom),


1., A kifizetett pénznek meg kell határozni, hogy a legdrágább áru kétszeresénél több-e. Ha eredménynek mínuszt kapunk, akkor üresen kell hagyni a cellát.

Egy üres oszlopban meg tudtam csinálni a feladat első felét, majd a plusz-mínusz szűrést egy másik oszlopban csináltam meg, de az első oszlopnak nem kéne benn maradnia, ha pedig eltüntetem, akkor a második oszlop eredményei is elvesznek.


2., A legtöbbet fizető ember nevét kell megadni egy függvény formájában.


Köszönöm annak, aki segít!



#Excel #informatika #informatika házi #házi házi feladat
2019. máj. 5. 13:12
 1/4 anonim válasza:
100%

Az első:

=HA(MAX(A1:A100)*2<B1;"több";"")

A ha első feltétele megvizsgálja, hogy igaz e, hogy a legnagyobb árú kétszeresénél nagyobb a legnagyobb kifizetés. Ha igaz kiírja hogy több, ha nem üresen hagyja. De ezt a +- dolgot nem értettem mire gondoltál.


De lehet nem jól értelmeztem a kérdésed, ha töltenél fel screenshotot pontosan el tudom neked magyarázni.


Második:

=INDEX(A1:A100;HOL.VAN(MAX(B1:B100);B1:B100;0);1)

A hol.van megkeresi a max segítségével a legnagyobb értéknek a SORSZÁMÁT. Az index megadja egy tömben hogy a hol.van által megkeresett SORSZÁM mellett milyen érték van (a kifizető neve).

2019. máj. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Mindenekelőtt: Köszönöm szépen!!!! Sikerült. :D

Az 1. feladatot úgy próbáltam megcsinálni, hogy az elköltött pénzből kivontam a legdrágább áru kétszeresét, és legtöbbször mínusz lett az eredmény. De a Te magyarázatoddal/megoldásoddal sokkal logikusabb. :)


És szeretném még egy utolsó feladatnál a segítségedet kérni! Ezt a feladatot azért nem írtam fel a kérdéshez, mert hasonlít a 2. feladathoz, viszont ennek ellenére így is beletört a bicskám.

Szóval a 3. feladat:

Fel kell sorolni azokat a vásárlókat, akik két bizonyos összeg közötti mennyiségben vásároltak.


Úgy csinálnám meg, ahogy a 2. feladatot, de nem tudom, hogyan kell kiíratni az összes ilyen embert (mindig csak egyet mutat).

2019. máj. 5. 14:36
 3/4 anonim válasza:
100%

Örülök, ha sikerült! :)


A 3. pedig ismét egy másolható ha függvény.

=HA(A1=<B1=<A2;B1;"")

Ahol A1 az alsó összeg, A2 a felső, B1 pedig a vásárló neve. Ezt úgy kell kiíratni, hogy a feladat megad neked egy tartományt, ahova be kell írnod. Az első cellába beírod a képletet az első vásárlóval és a kis zöld négyzettel lehúzol annyit, amennyi vásárlót vizsgálsz. Érdemes rögzíteni F4-el (A$1$) rögzíteni az árakat tartalmaző cellákat a képletben, mert ha lehúzod függvénymásolással, akkor elcsúszhat. Ez kihagyhatod ha az összeget konkrétan beírod az A1 és A2 helyére.

Remélem sikerül!

2019. máj. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sikerült. :D
2019. máj. 7. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!