Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fourier-soroknál honnan tudom...

Fourier-soroknál honnan tudom eldönteni, hogyha pl. meg van adva egy függvény ami két féle értéket vesz fel, hogy sinx és cosxnél melyiket használom?

Figyelt kérdés

Például ennél a feladatnál:

[link]

Honnan tudom, melyik kell éppen a sinxhez? Tudom, hogy valami a paritással kapcsolatos, de itt a 0 az páros és páratlan is, ezért nem értem.

Köszi előre is!



2019. máj. 26. 16:40
 1/7 anonymousreview60 ***** válasza:
56%

A 0 szám az mindig páros szám.

A keresett érték:

b_2 = (1/pi) integrál (-pi)-től (+pi)-ig f(x*sin (2x) dx

2019. máj. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, a képletet én is tudom, csak azt nem értem mi az f(x) ebben az esetben, a 0 vagy a pi-x, és miért?
2019. máj. 26. 16:51
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha 0 és -PI között van a függvény, akkor 0 értéket vesz fel. Ha 0 és PI között van a függvény, PI-x értéket vesz fel a függvény.


Bocs, hogy megkérdezem, de ha ezt a fajta függvénymegadást nem tudod értelmezni, akkor hogyan jutottál el a Fourier-sorokig analízisből?

2019. máj. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szerintem még mindig elbeszélünk egymás mellett, vagy nem tudom...

Tényleg nem akarok extra hülyének tűnni, de én tökéletesen értem hogy a függvény valamikor ez, valamikor az.

De a Fourier sorban ugye van a0, ak, és bk. Az a0-ban felhasználjuk a teljes függvényt, azaz jelen esetben a 0-t és a pi-x-et is leintegráljuk. De honnan tudom én azt, hogy amikor az ak-t számolom, melyik függvényt kell integrálni, és honnan tudom ugyanezt a bk-nál? Komolyan nem tudom már ennél jobban megfogalmazni. :D

A megoldókulcsban mikor a sin2x együtthatóját számolja, a pi-x függvényt integrálja le. Ezt nem értem, hogy miért pont azt, mi alapján? Gyakorlaton 1 db példát néztünk erre a típusra, és nem emlékszem hogy ez ki lett volna emelve. Bocsi mindenkitől, de erre irányul a kérdésem az elejétől fogva.

2019. máj. 26. 17:53
 5/7 anonim ***** válasza:
56%

"De honnan tudom én azt, hogy amikor az ak-t számolom, melyik függvényt kell integrálni, és honnan tudom ugyanezt a bk-nál? Komolyan nem tudom már ennél jobban megfogalmazni. :D"


Az f függvényt kell integrálni. Ha ismered a képletet, ez nem értem miért kérdés. Mivel f most két részből áll, ezért az integrálási intervallumot is két részre kell osztani, és külön -külön integrálni.


"A megoldókulcsban mikor a sin2x együtthatóját számolja, a pi-x függvényt integrálja le."


Csak úgy tűnik. A 0-át is leintegrálja, csak az értelemszerűen zérust fog adni, így nem játszik.

2019. máj. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"A megoldókulcsban mikor a sin2x együtthatóját számolja, a pi-x függvényt integrálja le. Ezt nem értem, hogy miért pont azt, mi alapján?"


Azért, mert ahol 0 a függvény, ott 0 az integrál is. Ha akarod leintegrálhatod azt is, csak felesleges, mert nem módosít semmit az eredményen.

2019. máj. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem már... A füzetemben is valószínűleg a tanár lustaságából nem volt leírva 0-val, a megoldókulcsban meg szintén, amiatt amit mondtál. Köszönöm, és elnézést mindenkitől!
2019. máj. 26. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!