Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi halasztás. Ilyen...

Egyetemi halasztás. Ilyen esetben hogy működik?

Figyelt kérdés
Idén jelentkeztem egyetemre, viszont ha fel vesznek szeretnék halasztani egy évet az okj szakma meg szerzése miatt. Azon az egyetemen ahova jelentkeztem engedélyezik az ilyet de nem tudom hogy hogyan működik és hogy ilyenkor mi a teendő. Valaki esetleg járt már ilyen helyzetbe vagy hasonlóba?
2019. júl. 23. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Év elején természetesen be kell iratkoznod, különben elvész a felvételed. Ha beiratkoztál, az első, ún. regisztrációs héten jelezheted a Neptun online tanulmányi rendszerben, hogy passzív félévre jelentkezel be. Ezt az egyetem tudomásul veszi. Ugyanezt a passzív félévre való bejelentkezést meg kell majd ismételned februárban is.
2019. júl. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Nem biztos, hogy lehetséges azonnal halasztani.. Nézd meg az adott egyetem TVSZ-ben, illetve kérdezd meg a Tanulmányi Osztályt.
2019. júl. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
34%
Első félévben a legtöbb egyetemen nem lehetsz passzív, nem is ajánlott, mert akkor a második félévben nem fogsz tudni felvenni tárgyakat (függőségi rendszer miatt).
2019. júl. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
11%
Első félévben nem mehetsz passzívra csak ha rendkívüli például párhuzamosan nappalin másik egyetemen vagy de eppen most végzek ott..vagy egészségügyi okok. Mást nem fogadnak el.
2019. júl. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az egyetemen a nyílt napon kérdeztem hogy lehetséges-e hogy halasszak egy évet okj szakma be fejezés miatt már egyből az egyetem meg kezdés előtt. Ott azt mondták hogy lehet halasztani.


Köszönöm a válaszokat!

2019. júl. 23. 21:31
 6/6 anonim ***** válasza:
80%
Egyetemfüggő, nálunk én is pontosan ugyanezt csináltam és semmi probléma nem volt belőle.
2019. júl. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!