Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE Fizika szakon hogy...

ELTE Fizika szakon hogy működik az emelt szintű tárgyfelvétel?

Figyelt kérdés
Megnéztem a “tantervi hálót”, és ebben sok tantárgynál az alap mellett van egy emelt szintű változat is. Viszont ha jól értelmeztem az egyetem oldalán írtakat, nem lesz a félév elején szintfelmérő. Ezek szerint tárgyfelvételnél az emelt szintűt választom majd, és ennyi? Mi van, ha túl nehéznek bizonyul? Át tudok menni “alapra”?

2019. júl. 25. 21:43
 1/1 anonim ***** válasza:
81%

Évvekkel ezelőtt sem szintfelmérő volt, hanem a beíratkozás időpontja körül kellett írni matekból és fizikából kritériumdolgozatot. Annak kellett x százaléknak lenni (az évfolyamtól függ, ezért nem írok pontos adatot) és vehetted fel az emelt mechanikát. Ha azt teljesítetted alapból vehetted fel az emelt elektrót, kvantumot stb.

Ha a félév közben derül ki, hogy nehéznek ítéled az emeltet, akkor nem tudsz átmenni alapra, csak a kövi félévben. De mivel ezek a tantárgyak más tárgyak erős előfeltételei vilám gyorsan lehet csúszni egy évet. De egyébként nem olyan vészesen nehéz az emelt. Sőt ha nem akarsz Mechából lelki traumát lehet hogy érdemes is az emeltet választani :DDDD

2019. aug. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!