Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha jövőre kötelező lesz a...

Ha jövőre kötelező lesz a nyelvvizsga és egy emelt érettségi a felsőoktatásba, nem fog plusz pontnak számítani?

Figyelt kérdés

Szóval most +26 pont a középszintű nyelvizsga, de ha jövőre kötelező lesz akkor nem lesz plusz?

Olyat is hallottam hogy 1 emelt érettségi is kell, akkor az se fog +50 pontot érni, hanem csak kötelező lesz?

Szóval ha most nyelvizsgám és emelt érettségim összesen +82 pontot ér, jövőre +0-át fog?



2019. júl. 25. 22:12
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
28 pontot ér egy B2es nyelvvizsga. És igen. Mivel bemeneti követelmény lesz egy, az adott szakon beszámítható emelt és egy B2es nyelvvizsga így nem jár értük plusz pont. A második emelt fog pontot érni, és ha van felsőfokúd, akkor elvileg azt elfogadják bemenetiként és valamennyi pontot is adnak érte.
2019. júl. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
11%
1:53 googlizás után megtalálod a választ
2019. júl. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
25%

Jól látod, mivel kritérium, ezért nincs rá plusz pont. Mellesleg a számolással nem állsz valami jól. 26+50 az nem 82... (egyébként a 26 az meg 28, ahogy rámutatott az előző válaszoló). Ha két emelted van vagy két nyelvvizsgád, akkor kapsz többletpontot.


Vagy, ha egy nyelvvizsga, de az emelt, akkor +12 pluszpont matematikailag. De itt még megoszlanak a vélemények, hogy ezt megadják -e.

2019. júl. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi. A 82-ő őszintén nem tudom hogy jött ki, összekevertem valamivel:D

De a 26/28 pontos nyelvvizsga többletpontot valóban rosszul tudtam.

2019. júl. 25. 22:57
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

1) 28 pont, nem 26

2) középfok, nem szint, a szint az az érettséginél van

3) ami kötelező nem ér majd pluszt, emeltért is max 50 jár, 3 emeltért se jár 100


Csak olyan emeltet fogadnak el, ami az adott szaknál előírt. Tehát közgázra nem lesz jó a fizika, villamosmérnökire meg az angol vagy a töri érettségi.

Viszont nyelvvizsgát kapsz nyelvi emeltért, ha la 60 %. Ha emellé van külön egy ugyanolyan B2 nyelvvizsgád, akkor azért már jár a pont. Ez mondjuk elég nagy butaság, de jelenleg ezt adták ki.

2019. júl. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
84%

"Ha emellé van külön egy ugyanolyan B2 nyelvvizsgád, akkor azért már jár a pont."


Nem jár érte. Aznos jogcímen nem adnak dupla pontot...

2019. júl. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!