Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Corvinusos és BME-s hallgatók,...

Corvinusos és BME-s hallgatók, tudtok mesélni?

Figyelt kérdés

Igaz még van 1 évem az egyetemig (5 éves gimi), de már jó ideje nagyon rákapcsoltam az egyetem témára. Gtk-ra szeretnék jelentkezni, azon belül kereskedelem és marketing, HR és gazdasági és menedzsment szakok iránt érdeklődöm.

Lehetőleg Pesten szeretnék tanulni, C terv a Debreceni Egyetem, de most a Corvinusról és a BME-ről szeretnék tapasztalatokat hallani.

Milyen a diákélet, milyenek a hallgatók (átlagban a mentalitásuk), milyenek a tanárok, az épületek, hasznosnak találjátok-e az ott tanultakat, milyen az iskolák presztízse, olyan-e az egyetemi élet, amilyennek elképzeltétek... Szóval minden IS érdekel.

Illetve mit gondoltok arról, hogy csökkentik a BCE állami támogatottságát (ha minden igaz, lesz 40% ösztöndíjjal elérhető állami hely)?

A BME - Elte átszervezésről mi a véleményetek?

Miben befolyásolják ezek az események az iskolákat?


Az említett szakokról is mondhat véleményt akinek kedve van, mert a sorrendben abszolút nem vagyok biztos.



2019. júl. 26. 00:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha gazdasági vonal, akkor a BGE hogy hogy nem jött számításba?
2019. júl. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%

Amiket amúgy én hallottam:


Corvinus - sokak szerint túl elméleti az oktatás, diákok, tanárok is eléggé sznobok.


BME - itt a legkeményebb a matek, a mérnökök kicsit "lenézik" a gazdaságisokat.


Bár nem kérdezted, de BGE - a bp-i gazd. egyetemek közül állítólag itt a leggyakorlatiasabb az oktatás.


Debreceni Egyetem GTK - nagy múltú, nagyon jó egyetem, nagyon színvonalas oktatással a gazd. karon is.

2019. júl. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A DE-n már voltam nyílt napon, nagyon tetszett, de nem Budapest, én pedig már gimibe is oda akartam menni, csak nem engedtek.


A BGE-ről hallottam olyanokat, hogy inkább főiskola, mint egyetem, nem színvonalas az oktatás (nem tudom, ez mennyire igaz) , de nem zárkózom el tőle.


A Corvinusos diploma tényleg olyan elismert mint mondják?

2019. júl. 26. 11:09
 4/12 anonim ***** válasza:
35%

3:

A BGE-n nagyon színvonalas az oktatás és nagy az elvárás is.

Az tény, hogy nem régóta egyetem, elotte főiskola volt.


Hogy a diplomára, Corvinus, BME, BGE vagy DE lesz írva, az majdhogynem mindegy egy interjúnál, mert 99%-ban a személyes fellépésed és a tényleges tudásod fog számítani.

A 2. munkahelytől kezdve meg már tényleg a kutyát nem fogja érdekelni hogy hol szerezted.

2019. júl. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
BCE HR-en vagyok legjobb :)
2019. júl. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
"A BGE-n nagyon színvonalas az oktatás és nagy az elvárás is." Mihez képest színvonalas? Azért bulizzák végig az egész szorgalmi időszakot a hallgatók? Évközben kb az a legnagyobb bajuk hol rúgjanak be. Több ismerősöm is odajár szóval nem légből kapott amit írók...Máshol vért izzadnak,hogy sikerüljenek a ZH-k ők meg nagyban szórakoznak.
2019. júl. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
21%
A Corvinus egyetlen előnye, hogy jó a kilátás a BME-re. Bár ilyen HT fos diplomával olyan mindegy, mert úgyis mész a mekibe
2019. júl. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Hogy a diplomára, Corvinus, BME, BGE vagy DE lesz írva, az majdhogynem mindegy egy interjúnál"

Ja, miután kezdődik az interjú mindegy, csak nem feltétlenül hívnak be bizonyos diplomákkal.

Az hogy az ember hol tanult, az sok mindent elmond róla. Ha egy cégnek pl. BGE-s diákokkal csak rossz tapasztalata volt, akkor nem fogják interjúre hívni a következő BGE-st, ha van pl. egy Corvinus-os jelentkező.


Nem gazdaságis vagyok, de valamennyire arra is van rálátáson. A legértékesebb diplomának ezen a területen vagy a BME-st vagy a Corvinus-ost tartják. A többit kevésbé szeretik.

2019. júl. 28. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

6:

Nyilván aki bulizni megy, az diplomáig nem fog eljutni, legyen az BGE , Corvinus vagy bármi.

2019. júl. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Bullshit. Pont nemrég irt itt a témában egy Big4-os Hr-es, hogy a teszteket rendre a BGE-sek írják a legjobbra, a sort meg Corvinusosok zárják.

Valszeg itt jön ki a gyakorlatorientált vs elméleti képzés eredménye.


De a név meg mindig eladja a Corvinus diplomát, szó se róla, meg ha mögöttes tudás gyenge is.


Amúgy ez egy öngerjesztő folyamat: nem azért a No1 a Corvinus, mert ott vannak a legjobb oktatók, legjobb előadások, stb, hanem azért mert presztízsből a legjobb eredményű diákok oda jelentkeznek.

Evidens lett, hogy 430-440 pont felettiek 1. Helyre a corvinust írják.

2019. júl. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!