Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek érdemes a középisk...

Szerintetek érdemes a középiskolai tanár pályát választani, vagy inkább "pain in the ass"?

Figyelt kérdés
Az unokahúgom vette fontolóra, hogy esetleg tanárnak jelentkezne, mert állítólag fog kapni valamilyen plusz ösztöndíjat, gondolom a szoctám mellé. Sőt, sikeres végzés esetén még szolgálati lakással és nem túl magas, de jó közepes fizuval is kecsegtetik. Ém hezitál, mert hallott arról is, hogy egyes iskolákban a diákokkal súlyos gondok vannak, amiket eddig csak USA-beli filmekből láttunk, azon belül is a latínó osztályokban volt ez megfigyelhető (pl Mutasd meg ki vagy c. film Edward James Olmos főszereplésével, hogy csak egyet ragadjak ki a sok közül). Vagy ez egy polgárosodó országban nem jellemző?

2019. júl. 26. 02:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A tanari bertabla nyilvános, bárki által megtekintheto. A nettó 200at sem fogja megkapni hosszú évekig. Gyakorlatilag az egyik legrosszabbul fizetett diplomás munka.

A szolgálati lakás nekem elég meseszerűnel tűnik, ez biztos infó, hogy fog kapni?

Egyébként az elhivatottsagarol nem sokat írtál. Szeretné ezt csinálni?

2019. júl. 26. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A szolgálati lakásról végülis ujságban olvastunk, meg a televízióban hallottunk róla. Akkor nincs mit adni rá? Vidéki lakosként másként nehezen jutna el majdan iskolák közelébe. Elhivatottnak elhivatott, de nem kimondottan a tanítás felé, hanem a tudományok érdeklik, a matematika és a kémia. Végülis még csak 11.-es lesz, bőven lesz még ideje eldönteni.
2019. júl. 26. 06:54
 3/14 anonim ***** válasza:
95%

Kicsit olvass utána. Kezdő tanárként br. 140e a bér, ez egy nagyvárosban max. szobabérletre elég, enni már nem fog tudni.

Nincs szolgálati lakás. Illetve de, tudok olyan vidéki faluról, ahol a tanító szolgálati lakást kapott, de az egy pár ezer fős falu Baranyában.

2019. júl. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%

Kizartnak tartom, hogy szolgálati lakást kapjon.. Valami zsák full etnikum faluban el tudom képzelni, de középiskolás tanárként szinte 100%, hogy a lakhatàst neki kell megoldani a fizujabol, ami kb aldis arufeltolto szinten lesz. Vagy kevesebb..

Tényleg csak akkor menjen tanárnak, ha kellőképp elhivatott és ez a vágya.

11.es diákként valószínűleg nem látja át a kérdésed alapján, de gyakorlatilag a megélhetésre nem lesz elég a fizu.

Keressetek rá a bértàblára, a bruttó bér 66,5%-át kapja majd meg nettokent.

Tényleg csak elhivatottság esetén ajánlom. Van több pedagógus a családban és egyáltalán nem megbecsült szakma. A tanulók attól függ, hogy milyen suliba mész. Egy gyakorló gimiben pl a jövő értelmiségét tanithatod, de egy gyűjtő suliban lehet párszor ki kell hívni a rendőröket az év során.

Mivel tanár hiány van, valószínűleg mire végez tud válogatni majd a munkák közt (főleg ha ritkább szakpárt csinál, lehetőleg real irányban)

2019. júl. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%
De egyébként akkor ő is diák még. Xd láthatja az osztályában, hogy milyenek a diákok, milyen nehéz egy tanárnak
2019. júl. 26. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A magas ösztöndíj lètező, húgom is kapott tanárnak tanulva, csak vannak ám ilyen feltételek, hogy utána ott kell dolgozni, ahol ők mondják (pl kiválasztod a megyét, de nem biztos, hogy a szülőfalu lesz az...) X ideig, szakmán belül pl.

Tavaly volt róla szó, hogy megszűnik, húgomék pánikoltak akkor, hogy visszafizettetik velük, azóta nem tudom, mi a helyzet vele.

Klebelsberg képzési ösztöndíj program néven nézhettek utána a pontos feltételeknek.

2019. júl. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

ő katolikusba jár, nincs baj a diákokkal,

de ha tényleg az alacsony fizetésből kell kifizetni az albérletet, ami Pesten nagyon drága, akkor nem tudjuk hogy lesz, valahol csak kell laknia a tanárnak is, nincs olyan mint a nővérszálló, vagy tanároknak kollégium?


szerintem arra mennek rá, a felsőbb szinten lévők, akik ezt az egészet szervezik, hogy majd valaki csak erre a pályára keveredik, és akkor lesz, aki az ilyen irracionális módon kialakított rendszerben is elvégzi a piszkos melót, már elnézést hogy így fogalmazok, lényegében bepalizzák az embert, egy előnytelen helyzetbe csalják bele, hát lényegében hasonló, mint a devizahitel volt, mert ha összegezzük, akkor élete során nem keres annyit, mint amennyibe a teljes élete kerül, tehát vagy a szülők apanázsát éli fel, vagy folyamatos anyagi megzsorítások között tengetheti az életét. Apropó, miért is hívják ezt tanárnak? nem lehetne inkább valamilyen szerzetesnek, ányok esetén apácának hívni? azokra jellemző mindez az önfeláldozás és önmegtartóztatás, csodál-kozom, más országokban is így van ez?

2019. júl. 26. 07:54
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt hittem majd felveszem az ösztöndíjat, mert jó magas. De mikor elolvastam a feltételeket dobtam egyből az ötletet.

Mert kötődöm a családhoz és nem akarom hogy x évig arra kötelezzenek, hogy az ország másik végén, egyedül y községben dolgozzak és még váltani sem válhatok, ha nem tetszik ott nekem. Érted..


Plusz 6 éves a képzés és ezért rossz, hogy ilyen kevés a fizu. Mert 6 év egyetem után még 5 éven át kb. 130 ezret keres az ember.


Pont mikor szüksége lenne rá.

2019. júl. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
dehát a jó fizetésre mindig, folyamatosan szükség van, nemde? az embernek folyamatosan vannak kiadásai, főleg ha befektetéseket eszközöl, gyermekeinek lakásra, vagy hasonló?
2019. júl. 26. 08:58
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha inkább a tudományok érdeklik, legyen vegyészmérnök, biomérnök, molekuláris bionikus, kémikus, matematikus, kutató.

Az én tanárom is a tudomány híve volt, és ha valamelyik gyerek nem értette meg elsőre, amit magyarázott, és a kérdésre nem válaszolt két másodpercen belül (matek, számolós feladat), akkor dühös lett, csak azokat szerette, akik vele egy szinten álltak. Gondolja át, hogy hogyan viszonyulna a diákjaihoz, lenne-e türelme hozzájuk, a fegyelmezéshez, ha valaki nem szimpatikust, az érzést le tudja e gyűrni, motiváló személyiség-e.

2019. júl. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!