Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Inkább menjek egy év okj-ra...

Inkább menjek egy év okj-ra (arra ami érdekel), és utána egyetem (ami hasznos), vagy rögtön egyetem?

Figyelt kérdés

Szóval én jelentkeztem a szokványos “nincs ötletem de jó szakok” gazdasági szakokra, ahova fel is vettek.

Viszont az Okj-s képzésben tanulhatnám egy évig azt ami érdekel (média, videózás stb), és utána elkezdeném az egyetemet, közbe meg dolgoznék, és félre tennék.

Ez az egy év nagyon kiesne? Megérné egy év okj-ra menni, ha csak esélyt adnék annak ami érdekel? Mi van ha végzek és hátra dőlök hogy nekem van végzettségem és nem akarok egy év mulva egyetemre menni? Ti melyiket csinálnátok?



2019. júl. 27. 08:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennénk okj-ra, mert semmit nem érnek.
2019. júl. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%

Azt csinálnám, aminek látszólag több értelme van.

Nehéz kérdés, hogy az okj-s videós vagy a nem lelkes tucatközgazdász a jobb.

Lehet, hogy elmennék az okj-re, és jövőre valami értelmesre felvételiznék a helyedben.

2019. júl. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
76%

Én inkább az OKJ-ra mennék és ha ez az irány érdekel újrafelvételiznék egy kapcsolódó szakra (kom. és média, vagy a műszaki és filmművészeti szakon vannak kapcsolódó szakirányok).


Nem esne ki az egy év ha tanulnál. Én alapszak után 3 évvel kezdtem el OKJ-t, kissé nehéz volt visszarázódni a tanulásba, de 1-2 hónap alatt visszaálltam rá. Főleg ha tudod hogy magasabb végzettséged lesz azért motiváló.

2019. júl. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!