Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvettek egyetemre, azonban...

Felvettek egyetemre, azonban fogalmam sincs, hogy most hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Felvettek ELTE BTK-ra és meg is kaptam az e-mailt, majd el is végeztem az ELTE honlapján az Első lépések menüpont alatt található teendőket, azonban még mindig nem tiszta néhány elég lényeges dolog.


Egyrészt, ha szeretnék minorra jelentkezni azt már most elsőévben megtehetem vagy elég lesz később? Nem tiszta, hogy most a minor az az alapkézésem végéig tart vagy csak egy tanévig?

Hogyan működik a tárgyfelvétel? Már most július végén kellene felvennem tárgyakat vagy ezzel ráérek? És, ha igen, akkor mégis milyen tárgyakat vegyek fel?

A diákigazolványt már most elkezdhetem intézni vagy felesleges? Ahogy olvastam, csak szeptember 9-től kaphatok ideiglenes diákot a sulitól, de attól függetlenül az nem derült ki, hogy mikortól kellene a rendes igazolvány ügyeit elkezdeni?


2019. júl. 27. 09:49
 1/2 anonim ***** válasza:
21%

Minorra 2. félév végén lehet jelentkezni és 4 féléves.

Először be kell iratkozni az egyetemre. Majd a megfelelő időszakban aktívra állítani a félévet és utána lehet tárgyat felvenni. A tárgyak mellett szerepel az ájanlott félév. Értelemszerűen neked az 1-essel jelölteket kell felvenni.


Kormányablakban kell kérni egy NEK azonosítót, amit feltöltesz a Neptunba, de ezt is csak beiratkozás után.

2019. júl. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
27%

Annó nekem is azt mondta valami okoska, hogy a 2. félév után lehet jelentkezni minorra, pedig ez hazugság. Sok minor ugyanis ugyanúgy 6 féléves, pl. én franciára akartam, de sok nyelvszak ilyen. ELTE BTK honlapján nézd meg a minorok listáját, ott megtalalálod, hogy amit te szeretnél, az milyen hosszú.


Gondolom, még nem kaptál Neptun kódot. Majd ha lesz, akkor a diákigazolvány igénylést elindíthatod rögtön. (Illetve akár előtte is elmehetsz az okmányirodába, de az ott kapott papíron található kódot kell majd beírni Neptunon a diákigazolvány igénylés elindításához).


A tárgyfelvételi időszak előre meg van határozva, általában augusztusban “előzetes tárgyfelvétel van” aztán utána vagy 2 hétig tart az “igazi” tárgyfelvétel. De ennek nagyobb szakok esetén van jelentősége, mert a kis szakokon megvannak előre az órarendek és az egész évfolyamon mindenki ugyanazt veszi fel, nincs variálás.

2019. júl. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!