Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi esélyem van bekerülni...

Mennyi esélyem van bekerülni a Schönherz kollégiumba?

Figyelt kérdés

449 pontom van és kb 190 km-re lakok Budapesttől. Szüleim jövedelme több, mint 80000 Ft (azt hiszem e fölött megy át mínuszba a szociális pont?).

Szóval, megérné-e nekem szociális alapon jelentkeznem a kollégiumba vagy inkább ne szociális alapon jelentkezzek?



2019. júl. 28. 14:51
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

A tapasztalat az, hogy mindenki csal és hazudik. A leggazdagabb gyerekek szoktak "szociális" alapon bekerülni, aztán szegények alig bírják a sok mekbúkot hová tenni.


Ha feleennyi lenne a jövedelem, és úgy adnád be teljesen tisztán, akkor se lenne esélyed. Minden más jelentkező hajléktalan, munkanélküli, meg fogyatékos is egyszerre. Meg az összes családtagjuk is.

2019. júl. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tudtommal a Schönherzbe az elsősök 90%-át tanulmányi, 5%-át szociális alapon veszik fel (Nagyjából, a számok csak körülbelül értékek).


Szóval én biztos nem szociális alapon jelentkeznék.


** Ez a vélemény CSAK A BME-RE VONATKOZIK. ELTE, Corvinus épp fordítva működnek **

2019. júl. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Pont hogy azt hallottam, hogy a kollégiumi férőhelyek 2/3-át szociálisakkal töltik fel
2019. júl. 28. 15:26
 4/7 anonim ***** válasza:
Milyen hulyeseg ez. En egyetememen minden kolinal 90%ot tanulmany alapjan.
2019. júl. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én valami 30%os tanulmányi felvételt olvastam, illetve úgy tudom, hogy az elmúlt két évben 430 körül már fölvettek minden jelentkezőt, szóval szerintem nem kell nagyon izgulnod :D
2019. júl. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igazad van, én tévedtem, az csak mesterin igaz, amit írtam. A pontos szabályozás ez:


1. A BSc, BProf elsős hallgatók számára fenntartott férőhelyek 30%-át az egyetemi felvételi pontszámok csökkenő sorrendje alapján töltjük fel.

2. A további férőhelyeket a pozitív pontszámú szociális pályázatok pontszáma alapján töltjük fel.

3. Amennyiben a rendelkezésre álló férőhelyek az 1. és 2. pontok alapján nem kerülnek feltöltésre, a fennmaradó férőhelyeket az egyetemi felvételi pontszámok csökkenő sorrendje alapján töltjük fel.


[link]

2019. júl. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az első válaszadónak azért üzenném, hogy marhára nem úgy működik a dolog ahogy ő elképzeli, kb. mindenről papírt kérnek és azok le is vannak ellenőrizve, ugye ha az hamis, akkor elég nagy gáz van, de az okirathamisítás már nem egyetemi hatáskör.

Amúgy meg 449 ponttal tippre simán bekerülsz tanulmányi alapon, én annak idején 41x ponttal éppen csak lecsúsztam.

2019. júl. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!