Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan fogok odaérni az...

Hogyan fogok odaérni az órára, ha akkor kezdődik, amikor a másik véget ér? (egyetem)

Figyelt kérdés

Most leszek elsőéves, már felvettem a tárgyakat (az összes kötelezőt + 2 szabadon választhatót), viszont az órarendben feltűnt, hogy több órám is úgy kezdődik, hogy fizikailag lehetetlen el nem késni.


Tehát pl az egyik óra tart 9:00-tól 10:30-ig, a másik óra pedig 10:30-tól 12:00-ig. Hogyan fogom megoldani, hogy ne késsek el? Vagy ez a dolog bele van kalkulálva és a tanárok hamarabb elengednek?


A vicces, hogy pont a kötelező tárgyak esnek így, tehát még le sem tudom őket adni, hogy esetleg szellősebbre vegyem a napokat.


(ELTE BTK)


2019. júl. 29. 10:33
 1/3 anonim ***** válasza:
33%
Általában nem lesz gond, mert az órarendet nem hasraütéssel tervezik. Minden bizonnyal az első 5 perccel hamarabb véget ér majd, a második meg 5 perccel később kezdődik, így lesz időd átérni és meginni egy frissítőt, megenni egy szendvicset vagy egy szelet csokit.
2019. júl. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%

A tanszéked biztos direkt csinálta így, de aggódj. Nem csak te fogsz késni, hanem mindenki más is aki veled egy órára jár. Plusz a tanárok is szoktak ám késni. Az viszont kérdés, hogy pihenni meg a dolgod elvégezni van-e időd, ugye ezzel pont nem törődtek azok akik összerakták :D

Nálunk is volt több ilyen, már az elején kifog derülni, és tudnak róla a tanárok majd az első alkalommal, csak jelezzétek. Ugyanis bármennyire is fura, rohadtul nem kommunikálnak egymással sokszor, és azt se tudják ki milyen órát tart néha.

2019. júl. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Oh hát nálunk nincsen ilyen, hogy direkt így tervezik vagy be van tervezve az a plusz x perc amíg a hallgató odaér, bár nem is ELTE BTK-s vagyok. Nem mondom, hogy nincsen ilyen, de nekem ez kb. a csoda kategória, mert nálunk ez nem szokás :) Nálunk milliószor vannak ilyen és ehhez hasonló problémák, óraütközések dögivel meg minden egyéb, de nem csinálnak belőle problémát. Mi ilyenkor szimplán jelezzük az oktatónak, hogy ez van és valószínűleg csak később vagy nagyon csisszesen tudunk odaérni az órára (én jobban szeretek késni, mint előbb eljönni egy óráról, mert az óra eleje általában mindig olyanokkal megy el, hogy pl. a tanár rendezgeti a cuccait, névsort olvas, aláírunk stb.). Ha van rá mód, akkor ilyenkor picit eltolják az órát és pár perccel később kezdünk (viszont ilyenkor általában meg másnak nem jó, mert annak meg utána is van órája), de amúgy az esetek nagy százalékában marad ahol van és akkor kicsit késünk. Ilyenkor nem szoktak minket kihúzni, ugyanúgy aláírhatjuk a jelenléti ívet és ugyanúgy értesülünk mindenről, ha esetleg valami fontos is elhangzott volna abban a pár percben.
2019. júl. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!