Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Anglisztika 2020-as felvételi...

Anglisztika 2020-as felvételi eljárás?

Figyelt kérdés
Ha anglisztikára szeretnék jelentkezni 2020-as felvételi eljárás szerint, és az alapkövetelmények megvannak (emelt angol + 60% fölött ugye egy B2 nyelvvizsga és egy orosz nyelvvizsga) akkor ha ezen felül megcsinálok egy földrajz emeltet akkor azért kapok többletpontot, még ha a százalékot nem is számítják bele?

2019. júl. 30. 10:57
 1/4 A kérdező kommentje:
Illetve így kérdés hogy a nyelvvizsgák közül valamelyiket be fogják e számítani a többletpontba? egy közép angol és egy orosz
2019. júl. 30. 11:00
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha lesz egy 60% feletti emelt angolod, akkor azzal ki is pipáltad a felvételi követelményeket, mert megvan az egy kötelező emelt és az egy kötelező B2 nyelvvizsga. A felvételi követelményen felül teljesített középfokú nyelvvizsgádra kapsz 28 többletpontot. A felvételi követelményen felül teljesített 45%-on felüli emeltért is jár 50 pont, de csak akkor, ha a tárgy szerepel a felvételi tárgyak között, tehát anglisztikán emlékeim szerint nem. Elviekben, de szerintem még elég össze-vissza ez az új rendszer...
2019. júl. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! :) Most ez a változtatás eléggé megzavart, mert ugye az anglisztikánál hiába van egy angol nyelvvizsgád nem kapsz érte többletpontot, és azt gondoltam hogy az emelt angollal szerzett nyelvvizsgát nem számítják be. Az orosz nyelvvizsgám már meg van, idén szintemelőzök angolból. A másik emeltet csak az 50 pluszpontért csinálnám. De akkor lehet nem földrajz lesz hanem történelem, mert az benne van úgy emlékszem.
2019. júl. 30. 15:12
 4/4 anonim válasza:
51%
Ha emelt szintű erettsegid van arra nem fogod megkapni a nyelvvizsgáért járó pontokat is. Csak az emelt érettségiért járó +50et. Bárki bármi mást mond nem igaz. Én anglisztikára járok, tudom hogy mit számítottak be.
2019. aug. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!