Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi vizsgák az órarenddel...

Egyetemi vizsgák az órarenddel összeegyeztetve vannak, vagy akármikor lehetnek?

Figyelt kérdés
Lehet, sőt biztos, hogy felkészületlen vagyok, szóval elnzést ha hülye a kérdés, de most vettek fel az elte ájk-ra és dolgozni szeretnék majd tanulás mellett, azért a neptunban előre megterveztem hogy hogy kellene lehetőleg kinézzen az órarendem, mert ehhez igazítanám a munka beosztását. Csak azt nem tudom, hogy akármi, például a számonkérések, vizsgák, stb lehetnek-e órarendben nem szereplő időpontban, vagy X óra vizsgája akkor van amikor X óra lenne? Hogy működik ez? Köszönöm.

2019. júl. 31. 01:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Vizsga a vizsgaidőszakban van, te inkább ZH-kra gondolsz. Van amelyik tanár órán íratja, de sokan órákon kívül.

Előző évbe nekem például volt, hogy reggel 8tól 18-ig óráim voltak, aztán 18-tól 19:30-ig írtam egy ZH-t, majd 20-tól 21:30-ig még egyet.

Szóval akármikor írathat. (Meg az órákkal is játszanak ha van valami, pl. egyik héten elmarad egy óra, cserébe kövi héten tovább tartja, stb.)

Ha dolgozni akarsz mellette, akkor mindenképp rugalmas beosztásban tedd.

2019. júl. 31. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Zárthelyi dolgozatok lehetnek az órarendben szereplő időszakban, egyébként egy szemeszter tipikusan két részre oszlik:


1. Szorgalmi időszak: Ekkor vannak az óráid, és ekkor történhet valamilyen számonkérés az aláírásért (ami feljogosít vizsgára menni)

2. Vizsgaidőszak: Ilyenkor vannak a vizsgáid, de nyugi, ezeket is jó előre látni fogod a Neptun rendszerben és több lehetőség közül fel tudod majd venni a neked megfelelő időpontot.

2019. júl. 31. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szóval ha jól értem, akkor kis szerencsével a számonkérés egybeesik az eredeti órarenddel, de simán lehet, hogy nem? Ha ez tényleg így van, akkor az azt jelenti, hogy lehetetlen teljes bizonyossággal előretervezni a ráérésemet, szóval (igazad van, kedves első válaszoló) csak rugalmas beosztással lehet munkát vállalni. Csak attól tartok ilyen munkát nehéz találni...
2019. aug. 2. 00:15
 4/4 anonim ***** válasza:

Előre tervezni? :D Volt már, hogy azt hittem, hogy na ez egy laza nap, 4kor már otthon leszek, aztán 9kor jöttem el :D

Előretervezni max 1 héttel előre tudsz valamennyire, de az se fix.

2019. aug. 2. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!