Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Pannon Egyetemen a mechatron...

A Pannon Egyetemen a mechatronikai mérnök szak első éve mennyire nehéz?

Figyelt kérdés
Idén kezdem meg a tanulmányaimat a Pannonon és érdekelne, hogy az első évben mennyire szoktak kemények lenni a tanárok, milyen magas a követelményrendszer, mennyire kell sokat tanulni.

2019. júl. 31. 12:24
 1/2 anonim ***** válasza:
57%

Három éve voltam elsőéves. Kb. 40-en kezdtük és 7-8-an maradtunk első év végére tanterv szerint.

Amúgy ha megfelelő alapokkal jöttél (Matekot, fizikát vagy erős középszinten, de inkább emelt szinten tanultad, akkor nem lesz gond. De ha te is egy ilyen gimiben szartam a tanulásra, 3-as voltam középszinten matekból, de itt majd tanulni fogok típusú diák vagy, akkor bye.)

2019. júl. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én biomérnökként végeztem a Pannon Egyetemen, de első évben több tárgyunk is azonos volt a mechatronikai mérnökökkel.

Az első évben az alapozó tárgyakon szoktak sokan elvérezni (matek, fizika, ami közös volt nekünk). Én rossz előtanulmányokkal jöttem és buktam is tárgyakat, de utólag belegondolva egyáltalán nem olyan vészesek, hogyha (!) megfelelő a szorgalmad.

Én pl. közepes matek érettségivel jöttem és deriválásról, integrálásról középiskolában nem hallottam. Ez egy elég nagy hátrány volt, de ettől függetlenül nem volt olyan tananyag matekból, amit ne lehetett volna megérteni és bemagolni kis plusz háttérmunkával.

Ha hétről hétre tanulsz akkor nem kell beleszakadni a tanulásba.

A probléma tényleg inkább azzal van, hogy a hallgatók kb. 70-80%-a nem volt elég szorgalmas.

Szóval ha elfogadsz tőlem egy tanácsot, akkor tanulj hétről hétre, nézd át és értsd meg amit órán leadnak. A szaktársaid nagy része valószínűleg halogatni fog és rendre a zh-k vagy vizsgák előtti héten fog nekiállni tanulni és ahogy te ezt látni fogod úgy neked is nagyon könnyű lesz ebbe a hibába beleesned. És ha beleesel akkor csúszni fogsz jobb esetben csak egy félévet, de általában egy egész évet a végzéssel.

2019. aug. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!