Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Diszkalkuliám van és 2 év...

Diszkalkuliám van és 2 év múlva érettségizem. Matekból fel vagyok mentve. A felvi.hu-n hogy tudom majd beállítani a pontszámítást?

Figyelt kérdés
Diszkalkuliám van,azaz számolás zavar. 40 többletpontot ad erre a kalkulátor,de mindenképpen be kell írni a matematikát,mint tantárgyat. Ezekszerint nem mehetek egyetemre? Csak kíváncsiságból kitöltöttem,hogy mennyi pontom lehet,mert mindenből 4-es 5-ös vagyok és teljesen elkeseredtem:(
2019. júl. 31. 17:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%
Ha diszkalkulia miatt fel vagy mentve, és nem érettségiztél belőle, akkor szerintem nem mehetsz olyan szakra, ahol kérik a matematikát.
2019. júl. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%
Sztem nem.
2019. júl. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
22%
Hogyne mehetnél egyetemre, istenem ... Biztos meg lehet azt ott oldani, hogy ne írd be a matematikát, hanem helyette mást!
2019. júl. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
#3: persze, humán szakra! De olyan szakra, ahol kell a matematika, biztosan nem!
2019. júl. 31. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hogy tudom beírni matematika nélkül?:O
2019. júl. 31. 17:29
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

Lehet, hogy a kérdező diszes, de a többiek szövegértése nulla.


Kérdező, írja a kalkulátor, hogy sajnos egyéni sajátosságokat nem kezel (pl nincs egy tárgyból érettségi), úgyhogy kénytelen leszel magad számolni.

2019. júl. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

Kérdés, milyen szakra akarsz menni. Ahogy írtam, olyan szakra nem mehetsz, ahová kell a matek érettségi, ilyenek pl. a mérnöki, gazdasági szakok.

Humán szakra mehetsz. Ott gondolom, helyette egy választott tárggyal számokat (én idegen nyelvet nem tanultam, nekem azt kellett beírni). Azt nem tudom, tanulmányi pontot enged-e így, lehet, csak duplázással számolhatsz.

Akkor a két megadott érettségi eredményt kell összeadni, megduplázni, ehhez jönnek a plusz pontok.

2019. júl. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
25%
Amit a mostani kalkulátor számol az egyébkent sem releváns a 2020-as szabályváltoztatás miatt.
2019. júl. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hogyan tudnám kiszámolni? Honnan tudom melyik hány pont? Mert ha ezeket tudom akkor legenerálom pythonban és akkor nem kell számolni :'D Egyébként a válaszadók többségének köszönöm a hasznos infokat,ment a zöld pacsi!
2019. júl. 31. 19:29
 10/12 anonim ***** válasza:
89%

De most még mit akarsz számolni? Az utolsó két év és az érettségi számít!

Egyébként a felvin fenn van a számítás módja is.

2019. júl. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!