Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Minden keppen szeretnek...

Minden keppen szeretnek diplomat sokaig nem akartam semmit de most ez fix lett de hogyan?

Figyelt kérdés

Ident mar buktam. 1eve érettségiztem. Nem voltam jo tanulo de bannam ha kinaradna eletembol az egyetemi szakasz (akar levelezon) de most ez szivas h kell egy emelt erettsegi nekem az nincs. Hogyan jarnek jobban ha 2020majusaban emelt erettsegiznek vagy ha elvegfeznek egy foszkot es azzal kivaltom de csuszok egy evet ezmiatt mert 2eves a foszk.

Es a masik: jelenleg 242pontom van emelttel ez a szamom hogy nolne? Vagy az mar nem szamit plusz pontnak? Meg ha megcsinalok egy nyelvvizsgat se nolne a pontom? Akkor megis hogyan lenne lehetseges elernem az alapszakot? (a minimalisat) mindenbol nem szeretnek pedig ujra erettsegizni😥



2019. aug. 2. 11:50
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Pedig muszáj lesz újra érettségizned. Egyébként ha nincs is emelt érettségid, hogy számoltál belőle pontot? Besaccoltál valamit?

1 középfokú nyelvvizsgától nem nőne a pontod, mivel az ugye kötelező lesz jövőre.

Foszkra elég 240 pont, arra tudsz jelentkezni. Ha egyetemet akarsz, akkor legalább 2 tárgyból kell új érettségit tenned, hogy tudj duplázni. (Persze az egyiknek emeltnek kell lennie).

2019. aug. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Irtam h jelenleg szval az a jelenlegi pontom.
2019. aug. 2. 13:17
 3/9 A kérdező kommentje:
Foszk ra nem akarok menni
2019. aug. 2. 13:18
 4/9 anonim válasza:
69%

Te tudod követni a saját gondolataidat?

Mert mi nem nagyon.

2019. aug. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Emeltetet lehet helyettesiteni foszkkal.

Szoval ezert gondolkoztam azon

2019. aug. 2. 13:19
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

Ahhan, hiányzott egy vessző és ezért értelmeztem félre.

Na, hát emelttel jövőre sehova nem nőne a pontod (esetleg csökkenne, ha rosszabb az emelt érettségid, mint a közép), mivel kötelező lesz az emelt és nem jár érte pont. Ha 2 emeltet csinálsz, akkor a másodikra kaphatsz +50 pontot (ha legalább 45%os az érettségid), és úgy 292 pontod lenne, bár ehhez még mindig kell egy középfokú nyelvvizsga(amiért szintén nem jár pont).

2019. aug. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%
Nem voltam soha foszkos, de logikusan szerintem egy 2 éves képzést nehezebb elvégezni, mint egy egyszeri (jó, na, kettő kell neked, akkor kétszeri) vizsgát letenni. Ha nagyon belehúzol, akár most ősszel is mehetsz. Vagy májusban, ha lightosabbra veszed a tempót.
2019. aug. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem diplomát kell szeretni, hanem érdeklődési körnek kell lennie. Akit szakmailag nem érdekel semmi, és az input követelményeket is képtelen teljesíteni, az nem való a felsőoktatásba.
2019. aug. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia, jövőre változnak a követelmények, kell a nyelvvizsga és egy emelt szintű érettségi. Először is találd ki, hogy mi érdekel.
2019. aug. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!