Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem tudom, hogy menjek-e az...

Nem tudom, hogy menjek-e az egyetemre?

Figyelt kérdés
Szóval, felvételt nyertem egy egyetemre, de rájöttem, hogy az meg sem nekem való szak. Helyette inkább egy okj-s képzésre mennék, de nem tudom, hogy jó ötlet-e. Maradjak inkább az egyetemen, vagy Menj el okj-ra? Mi éri meg szerintetek? Egyetemen az ápolás és betegellátás szakot választottam, de bem hiszem azt, hogy ez hozzam illene. Okj-ban pedig a pincér, cukrász, szakács jöhet szóba.
2019. aug. 8. 06:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Menj egyetemre, az a jövő. Az ápolás és betegellátásban pedig óriási pénz van nyugaton, és itt is van mozgástered, ha nem akarsz pont ápoló lenni. A cukrász nagyjából a tömeggyilkos egy modern formája; a pincér felejtős, a szakács meg jó, de ott sincs kolbászból a kerítés, nagyon-nagyon nehéz munka, rengeteget kell dolgozni éjszakákba menően.
2019. aug. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem mindenképpen kezd el az egyetemet, csinálj végig mondjuk egy évet belőle és akkor látod tényleg neked való-e vagy sem.

Én azt szoktam mondani, hogy ha ki se próbálsz valamit, akkor elveszed a lehetőségét, hogy jól működjön és amíg nem próbálod, nem tudni milyen.


Az egyetemről is ki lehet iratkozni, lehet passziváltatni egy félévet.

2019. aug. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Nem tudom, itt vannak a határidők,így már nem tudok sokat gondolkodni ezen. Annyira bizonytalan vagyok. Félek, hogy nem tudnék teljesíteni ápolóként. Ráadásul az okj-s redszer is megváltozik 2020-tol. Erről esetleg tud valaki valamit?
2019. aug. 8. 08:37
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem is kezdd el ha nem vagy zsigerből ellene az ápolásnak (gondolom nem, akkor nem jelentkeztél volna. én pl.sosem tudnék idegen embereket ápolni, pedig szép dolog), majd meglátod, tetszik-e, mert amúgy ez egy jó szak lehet, külföld felé gondolkozva is. Én úgy gondolom, egyáltalán nem szégyen, ha esetleg abbahagyod, ha mégse jön be.
2019. aug. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De attól tartok, ha esetleg fel év után otthagyom, akkor vissza kell fizetnem a tandíjat például. Meg gondolom egy csomó más dolgot. Most azon gondolkozom, hogy esetleg megcsinálok egy okj pincér tanfolyamot, közben megcsinálnék egy emeltszintű érettségit+nyelvvizsgát, és utána jelentkeznékanglisztikara. Igazából azért jelöltem meg az ápolást, mert nem tudtam mi akarok lenni, és ehhez nem kellett sok pont
2019. aug. 8. 08:53
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
Amennyiben az első félév után hagyod ott és alapképzés akkor nem kell visszafizetni a tandíjat. Ha osztatlan képzés akkor 2 félév utan sem kell visszafizetni. De az igenybe vett féléved elveszik ekkor a lehetséges 12bol. Arra is van lehetőség, higy még az első hónap után hagyd ott, vagy kérj passzív félevet ekkor a félév sem veszik el bár egy hónap alatt még lehet, hogy bem tudod eldonteni.
2019. aug. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Inkább OKJ. Mivel rájöttél, hogy nem neked való, ezért inkább ne erőltesd az egyetemesdit. Magyarországon minimálbert fogsz kapni azért, hogy mások pisáját, hányását, szarját takarítsad.. A pincér legalább kap borravalót és nem kell undorító munkát végeznie. A szakács is sokat keres, ha bírsz állni sokáig és szeretsz főzni, akkor főnyeremény. Nagyon sok pénz van benne. De a cukrász se rossz. Ha pl. "Zila Kávéház - Krisztina Cukrászda és Étterem"-be felvesznek dolgozni, akkor a jó munkakörülményekhez jó munkabér is társulni fog.


Summa summárum: OKJ !!!!

2019. aug. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Erikadeseny válasza:
41%
Az egyetem nem árthat!
2019. aug. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
7, beszélgess el egy szakáccsal vagy felszolgálóval. A többség gyűlöli, 4 órára bejelentve, minimálbér feléért, a borravalót le kell adnia, undorító.
2019. aug. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi lett végül? Mentél az egyetemre?

2019. szept. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!