Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan tanuljak, a jegyeket...

Hogyan tanuljak, a jegyeket vagy a munkát tartsam szem előtt?

Figyelt kérdés

12.osztályos vagyok, info szakközépbe járok, ami egy normál és egy szakmai érettségit ad. A kérdés az lenne, melyik a

jobb és fontosabb tanulás: Az hogyha jegyre megyek, felületes vagyok (csak azokat a tárgyakat tanulok, ami a szakmába kell a többit csak átolvasom),

de mindig kitartó és megbízható és mikor elvégzem az iskolát viszonylag sok dologra emlékszem a szakmán belül, de nem mindenre, vagy tanuljam az összes

tantárgyat és napestig tanuljak és legyek holtfáradt, úgyhogy aztán 1 év múlva a szakmaiból semmire sem emlékezzek.


2019. aug. 8. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:
5%
Van a kettő között is opció, csak te azt akarod hallani, hogy nem kell mást tanulni rendesen, csak azt, ami igazán érdekel. A rinyálás helyett tanulással töltött idő hasznos ám!
2019. aug. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy első miért ilyen stílusban válaszolt.


A szakmai tárgyakra feküdj rá, a többi tárgyból tartsd a még biztonságos minimumot! Semmi értelme görcsösen, megfelelési kényszerrel mindenre készülni, igazán semmi se fog megmaradni és tényleg fáradt leszel.

2019. aug. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
4%
Azért, mert mást sem látni, hogy mindenki mindent csak megúszni akar. És kezd tele lenni a hócipőm azzal, hogy a nullára várnak csodát az emberek.
2019. aug. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem meg azzal van tele a hócipőm, hogy ismeretlenül rátámadtok mindenkire és rögtön arra következtettek, hogy a nullára várunk csodát.



Én minden tárgyra rengeteget tanultam gimiben, a maxot akartam kihozni magamból. Utolsó előtti évben nem túlzás, este 11-ig, éjfélig tanultam. Az átlagom 4 egész körül volt.


Gimi végére egy önbizalomhiányos, magát butának tartó senki lettem és nem mertem arra továbbmenni, amerre a szívem vitt volna.


Semmi értelme a görcsös tanulásnak, túlspilázásnak, megfelelési kényszernek.


Amiből tovább akar menni az ember, abból maximum, nyelvből maximum, többiből épphogy görbülő. Punkt.

2019. aug. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!