Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mezőgazdasági mérnök szak mit...

Mezőgazdasági mérnök szak mit takar?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Fevettek a Nyíregyházi Egyetem-Mezőgazdasái mérnök(ANA) szakra. Igazból harmadik helyre írtam(csak, hogy legyen valami beírva elven). Reménykedtem, hogy az első kettő hely valamelyikére felvételt nyerek, de egyik szak sem indul az éven.


A mezőgazdasági mérnök szakon milyen tantárgyak vannak?

Biológia, kémia, földrajz és a rajz sosem voltak az erősségeim.


Jelenleg informatikai rendszerüzemeltető OKJ-n vagyok, 2019 szeptemberben kezdődne a második évem. Ez a szak nagyjából érdekel, már egy évet letudtam.


Van aki azt mondja, hogy menjek,de olyan tanácsot is kaptam, hogy halasszak(Ebben az esetben a felhasználható,államilag finanszírozott félévek száma csökken?)

Nem tudom, hogy mitévő legyek, mert műszaki beállítottságú ember vagyok. Emiatt is jelentkeztem tavaly az inf. rendszergazda képzésre.


Tudom, hogy nem nektek kell megmondani, hogy mit tegyek stb. De aki esetleg ezt a szakot tanulja/tanulta az tudna tájékoztatni, hogy milyen tárgyakat kell tanulni, hova lehet ezzel elhelyezkedni.



2019. aug. 8. 16:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Növénytermesztés, állattenyésztés, talajtan, növényvédelem, stb.
2019. aug. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nagyon bírom, amikor úgy jelentkeznek egy adott képzésre hogy fogalmuk sincs róla, utána se néztek mit takar.


Az OKJ-t fejezd be ha már egyszer elkezdted és tetszik is. Az egyetemen kérsz halasztást (passzív félév) ezzel nem fogy az államilag támogatott félévek száma.


Viszont ha otthagyod az OKJ-t és a Mezőgazdasági mérnöki nem tetszik, akkor elcseszted az egész életedet.


Ha elvégezted az OKJ-t akkor a helyedben informatikához kötődő képzésre jelentkeznék, mert az OKJ-ra pluszpontot is kapsz, és tudod hogy érdekel az.


Személyes megjegyzésem, akit az informatika, rendszerüzemeltetés érdekel jobban, annak a Mezőgazdasági mérnöki képzés alígha fekszik. Teljesen más szemléletmód a kettő, másfajta hozzáállás kell, és lelkesedés. A mezőgazdasági mérnöki képzésnek és az ebben való munkavégzésnek külön lelke van. Sajnos hazánkban az EU-ba való csatlakozás óta a piaci igények a mezőgazdasági területekre egyre csökkennek.

Ez nem helyes, de sajnos be kell látni. Na mindegy, ne is menjünk bele hosszabban mert az már politika lenne, de azért érdemes megnézni a boltok polcait hogy mi honnan származik. Még piacon is találkoztam Holland sárgarépával, meg spanyol gyümölcs-zöldséggel, ami hazánkban is termeszthető. Nevetséges nem, hogy hova süllyedünk?!

2019. aug. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A mezőgazdasági mérnök, az kb. ugyanaz mintha azt mondod agrármérnök. Én akkor ajánlom neked ezt a szakot, hogyha téged érdekel a mezőgazdaság és szeretnél is vele foglalkozni. Ha nem, akkor teljesen felesleges "elpazarolni" az állami féléveket.
2019. aug. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Mateobudento válasza:
Sajnos azt kell írjam, hogy ha a biosz, kémia nem volt az erősséged, akkor elég rossz döntés volt a mezőgazdasági mérnök szak, ugyanis nagyon kemény kémia, biokémiai és mikrobiológia tantárgyak vannak. A földrajz annyira nem játszik be ezen a szakon. Mivel mérnöki képzés ezért matek és infó van még meg gazdasági jellegű tárgyak vannak. Elhelyezkedni agrár cégeknél, pl: Kite, Kws, bonafarmnál lehet
2019. aug. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!