Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit kell tennem, hogy etika-mé...

Mit kell tennem, hogy etika-média szakos tanár lehessek?

Figyelt kérdés

Megmondom őszintén, hogy olvasgattam, de túl sok kérdés maradt bennem, és eléggé zavarosak voltak nekem a dolgok, kérlek ne nézzetek le ezért, egyelőre ez még csak egy ötlet, és csak érdeklődési szinten foglalkoztat ez az egész.

Önköltségest nézegettem, de kimondottan ilyet, hogy "osztatlan tanári, etika-média" nem találtam, tehát akkor ezt így nem is lehet elvégezni?

Egyáltalán mik az első lépések efelé? Tudom, hogy kell nyelvvizsga, kiváló érettségi, emelt tárgyak, kiválasztott egyetem, sőt még az is megvan, hogy hogyan is kell jelentkezni az egyetemekre, de ennyi.

De mit is kell pontosan megjelölnöm? Még annyit hozzátennék, hogy általános iskolában tanítanék.

Csak értelmes válaszokat kérnék!


2019. aug. 8. 22:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Etika szakos tanár akkor lehetsz, ha a tanári diploma megszerzése után elmész egy 2 éves szakképesítésre. A média (média-mozgókép és kommunikáció) pedig van párosítva pl.matematikával. Szerintem azért nincs ez a kettő párosítva, mert egyik sem főtantárgy.
2019. aug. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a gyors választ!
2019. aug. 8. 22:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Vannak olyan szakok (filozófia, művészettörténet, etika), amiből csak úgy lehetsz tanár, ha elvégzel egy 2 vagy 4 féléves képzést a tanári után.
2019. aug. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy etika-média szakpár létezik-e nem tudok hozzászólni, viszont nem csak utólag lehet etikát végezni plusz két éven, nekem az angol mellett az a másik szakom és vagyunk így egy páran. A párosításra pedig azt tudom javasolni, hogy ha néztél ki konkrét egyetemet, akkor írj nekik egy emailt. Biztosan szívesen segítenek és egy csomó fejtörést megspórolsz magadnak :)
2019. okt. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!