Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Őszi érettségire milyen...

Őszi érettségire milyen esetben lehet jelentkezni?

Figyelt kérdés

2019 szeptembertől leszek 12.-es. Májusban megcsináltam a közép angol érettségit és elgondolkoztam rajta, hogy kéne emeltet csinálni belőle.


Több kérdésem is lenne:


1. Csak olyan tárgyból lehet érettségizni őszzel, amiből már egyszer érettségiztem? Gondolok itt, pl. arra, hogy szeretnék emelet infót is csinálni, ez lehetséges ősszel?


2. Amennyiben az emelt angolom (szintemelőm) nem sikerülne túl jól, van olyan lehetőségem, hogy én a májusban megcsinált közép érettségit kérem mégis?


Válaszaitokat előre is köszönöm! :)



2019. aug. 13. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Amíg iskolába jársz, ősszel csak szintemelőt tehetsz. Érettségi után ősszel is mehetsz, ha valamiből pl javítót akarsz tenni. Esetedben tehát most angolból mehetsz, infóból nem.


2. Igen.

2019. aug. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kielégítő választ! :)
2019. aug. 13. 15:27
 3/5 A kérdező kommentje:
Esetleg még annyiban tudsz segíteni, hogy amenyiben nem sikerül jól az emeltem ősszel, akkor májusban újra próbálhatom?
2019. aug. 13. 15:36
 4/5 anonim ***** válasza:
31%
Igen újrapróbálhatod sőt ha jól tudom, akkor ha az írásbelit úgy érzed, hogy nem sikerült jól, akkor nem muszáj bemenned szóbelire (ennek elvileg sehol nem marad nyoma), és májusban újra mehetsz. Egyik osztálytársam is így csinálta
2019. aug. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2019. aug. 13. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!