Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Rendelkezek már hallgatói...

Rendelkezek már hallgatói jogviszonnyal úgy, hogy szeptemberben kezdem az egyetemet?

Figyelt kérdés
Munka miatt kellene, ami tetszene, oda mindenhova kell hallgatói jogviszony. Szeptembertől kezdem az egyetemet, de már van neptunom, felvételi határozatom stb.. Neptunon beiratkoztam, ám a rendes beiratkozás szeptember 4-én lesz. Úgy gondolom, hogy hallgatói jogviszonyom is csak akkortól lesz, de javítsatok ki, ha tévedek :)

2019. aug. 16. 11:27
 1/5 anonim ***** válasza:
62%
Szeptemberig, úgy tudom, a középiskolai él.
2019. aug. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A neptunban bal felül ki van írva hogy mikortól kezdődik a jogviszonyod.
2019. aug. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%
Nem él a középiskolai, mi nemrég kaptuk meg a papírt valamelyik hivatalból hogy megszűnt a jogviszonyom.
2019. aug. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%

A kérdés az, hogy most végeztél-e középiskolában. Ha igen, akkor az azt jelenti, hogy október 31.-ig van érvényes diákigazolvány matricád, amivel tudsz dolgozni. Ugyan a volt középsuliddal már nincs tanulói jogviszonyod, de a diákszövetkezetek általában a diákigazolványt/matricát kérik, elfogadják. Ezt abból gondolom, hogy több helyen láttam hírdetésben, nem csak középiskolát elhagyó, de friss diplomásoknak szóló munkák esetében is az olyan szöveget, mint pl.:"Most végeztél? Október 31-ig vállalhatsz diákmunkát".


Szerintem kérdezz rá az adott diákszövetkezetnél, általában segítőkészek szoktak ott lenni.

2019. aug. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
83%
Így van, a középiskolai október 31-ig él, ettől kezdve TB köteles az ember.
2019. aug. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!