Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek érdemes a szegedi...

Szerintetek érdemes a szegedi jogi karról átjelentkezni a debrecenire?

Figyelt kérdés
A szegedire szerettem volna járni kérdés sem volt..de aztán elbizonytalanodtam, hogy Debrecen mint város talán szebb és barátságosabb, és csak 1 óra vonattal míg Szeged 2,5-3 óra. Akik valamelyikre járnak a jogi karra azok tudnának valamit tanácsolni?

2019. aug. 17. 16:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Senki nem fog érdemi választ adni, mert ez a helyzet a te speciális helyzeted!

A szegedi a szegedit, a debreceni a debrecenit ismeri (és nem fog oda rondítani ahonnan eszik) a kettőt objektíven összevetni keveseknek adatik meg!

Szerintem Debrecen nem szebb (igaz, nem is csúnyább), talán fejlettebb és fejlődőképesebb.

Nem vagy egy határozott alkat...:)

2019. aug. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Figyelj, jogi kart nem az alapján választunk, hogy melyik város a szebb, hanem, hogy hol a legjobb minőségű a jogi oktatás, mivel rengeteg jogász végez. Az elhelyezkedésnél a tudás fog számítani, egyetemi tevékenységed, tapasztalatod nem a város szépsége.
2019. aug. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És szerinted ezek alapján inkább Szeged vagy Debi? :) Már ha tudsz persze tanácsot adni ebben :) Szegedet igazából emiatt választottam...:)
2019. aug. 17. 22:50
 4/7 anonim ***** válasza:

Nincs számottevő különbség a magyar egyetemek között.

Én azért választanám Debrecent, mert - a jelenlegi helyzet szerint - talán ott könnyebb lesz majd állást találnod. De ki tudja mi lesz 5 év múlva?!

2019. aug. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát igen..de az sincs kizárva, hogy Szegeden tanulok és később Debrecenben dolgozok :) Nővérem most végzett Szegeden és ő Pestre költözött ügyvédjelölt állás miatt :)
2019. aug. 17. 23:02
 6/7 anonim ***** válasza:
48%

#4

Számottevő különbség van egyetemek között, vagyis ami a jogi karokat illeti, ezt tapasztalatból írom, nagyon eltérő a színvonal, ami meg is látszik a jogi munka világában.


Kérdező, én Szegedet mondanám inkább, ELTE után azt mondják a legjobbnak még.

2019. aug. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
2019. aug. 17. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!