Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van szak, amit jobban meg...

Van szak, amit jobban meg lehet tanulni egy egyetemen, mint az informatika?

Figyelt kérdés
Van egy informatikus diplomám, vidéken csináltam egy névtelen kis egyetemen, jóformán semmit sem ér. Alig tudok vele dolgozni, de lehet nem is ez az én utam. Van olyan szakma, ahol ha bejárok órákra, és megtanulom jól az anyagot, akkor az egyetemről kikerülve használható is lesz a tudásom?

2019. aug. 19. 12:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Üdv!


Az informatikus tipikusan az a szak, amit ma már lényegtelen, hogy melyik egyetemen végzed el. Szinte.


Pedig informatikust nagyon keresnek ma jelenleg. Az ne bizonytalanítson el, hogy hol végeztél, vagy mert most jelenleg nem találsz vele munkát. Ezek átmenetiek a te esetben az előbb leírtak miatt.


A saját tudásod számít, mennyire ismered például a programozási nyelveket, hardwer-szoftver kapcsolatokat, azok határait vagy bármit az IT területén.


Programozási tudás fejlesztését javaslom, plusz idegen nyelvek tanulását. Ezek bármikor jól jöhetnek.


MSc? Szerintem bármi. Pénzügy MSc például, Mérnöki/müszaki MSc, de sok lehetőség van.


Szerintem bővítsd a tudás palettádat, szerezz új ismereteket.

2019. aug. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!