Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Más egyetemen, ahol nagyon...

Más egyetemen, ahol nagyon kevesen vannak, más is tapasztalta ezt az általános iskolás viselkedést, pletykázást?

Figyelt kérdés
Nagyon durva, mondjuk alapból rühellettem első perctől a helyet, csak anyám miatt jártam oda.
2019. aug. 20. 10:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Én például nem vettem észre. Sőt, pont jobban szeretek így tanulni, hogy alig vagyunk ezen a szakon. Mindig majdnem minden órán együtt vagyunk, mindig segít mindenki a másiknak, mindenki benne van whatsapp csopiban, néha már családias a légkör. Pletyka inkább csak egy olyan srácról volt néha, aki utólag csatlakozott be hozzánk 2. félévben matekon, mert már vagy harmadik alkalomra is megbukott, és csak egyhelyben toporzékol. Senki sem nézi jó szemmel, mivel 3,5 millió forint a tandíj félévente, de ő büszkén vállalja, hogy csak a szülei miatt van itt, és ők fizetik a tandíjat, mert ők tehetősek és akarják neki a diplomát, de közben egy kicsit sem érdekli őt. Sőt, kocsival is mindig úgy áll, hogy az ablakból mindenki lássa az ő új kocsiját.

De szerintem ebben az esetben már normális dolog a pletykálás. Ezen kívül nincs semmi rossz indulat a csoportban.

2019. aug. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Gondolom a srác se szívesen van ott, csak kényelmesebb. Megértem.


Nálunk nagyon durva. Elmondani sem tudom. Bár itt is egy elmebeteg csaj van, aki mindenkit szétpletykált a hazugságaival, közben meg csúszott utánam mint egy kiskutya. Tiszta általános iskola amúgy is azh egész, én utálom.

2019. aug. 20. 10:22
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Szerencsére nálunk nem volt ilyen. Az alapszakon sokan voltunk, 250-en egy évfolyamba, ott nem is ismert mindenki mindenkit, pláne, hogy a csúszások miatt vegyültek az évfolyamok.


Mesterképzésen viszont csak 17-en voltunk, de akkor már mind dolgoztunk, volt saját életünk, szóval itt sem pletykált senki. Próbáltuk segíteni egymást

2019. aug. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
15%

Nagy vidéki egyetemre jártam, BSc-n elég sokan voltunk (volt olyan kurzus, ahol 600-700 fős előadások voltak), ott abszolút nem ment a pletykálás (még olyan szinten sem, ahogy az #1 írja, ha valaki sok éve gyűri a szakot vagy éppen új autója van, totál hidegen hagyott mindenkit az ilyen - remélem ezt a válaszoló nem veszi rossz néven, szerintem ilyen esetben is felesleges a pletykálás, mert hát kit érdekel ugyebár... :) ).

Aztán MSc-n ugyanoda mentem, viszont nagyon kevesen voltunk (ha egy kurzus 10-15 fős volt, akkor az más soknak számított). Itt sem tapasztaltam ilyet, de szerintem azért mert már azon a szinten mindenkibe szorult annyi ész, hogy ne áltsulis módjára viselkedjen. Abszolút segített mindenki mindenkinek, nem volt konfliktus stb.

2019. aug. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nálunk a legtöbb létszámú előadáson sem voltak 40-nél többen. Állandóan ment, hogy ki hányast kapott, meg ilyenek, mit hozott kaját, milyen farmert vett fel. Itt nem voltak gazdagok sem. Meg ilyenek, hogy valami informátorától megtudta, hogy "gimiben nem járt iskolába", meg úristen üresen adta be a vizsgalapját, neki hármas lett, mindenkinek négyes...


Gimnáziumban ezt nem tapasztaltam, ott azt sem érdekelt senkit, ki hányast kap, több, mint fele évfolyamot nem is ismertem... Itt meg visszacsöppentél általános szintre, vagy még annál is rosszabba.

2019. aug. 20. 11:36
 6/10 anonim ***** válasza:

#5 Nem az új autón ment a vita, hanem azon, hogy csak a szülei akarják a diplomát a gyereküknek, és egyáltalán nincs rossz érzete a srácnak, hogy már 20 millióba benne van az egyetem, pedig 9 millióból kéne kijönnie a 3 éves alapképzésnek, és még csak most sikerült elvégeznie az első évet.

Még az előadó is (aki egyben az egyetem legjobb tanára is) megjegyezte, hogy ilyen fia lenne, biztos nem költene rá ennyit, mert szemmel láthatóan menthetetlen és nem érdekli.

Így is talán két alkalommal jött be egy félévben.

2019. aug. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ezt tudja valaki, mire írhatta?


"Lilla.Z.

Az üzenet címzettje: Ismeretlen válaszoló

Az elküldés időpontja: ma 14:45

Az üzenet előzménye: A kérdésre írt válasz: Más egyetemen, ahol nagyon kevesen vannak, más is tapasztalta ezt az általános iskolás viselkedést, pletykázást?

"Nálunk a legtöbb létszámú előadáson sem voltak 40-nél többen. Állandóan ment, hogy ki hányast kapott, meg ilyenek, mit hozott kaját, milyen farmert..."

Az üzenet szövege: nyomorult, hazug ribi..."


Én ismerem ezt a csajt egyébként általánosba egy suliba jártunk, pont rossznak írogatott, de ez mi???

2019. aug. 20. 20:11
 8/10 anonim ***** válasza:
Csúnya dolog ám üzenetet hamisítani... Három szót írtam.
2019. aug. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Én látom ott a 3 szót, a többi címzett stb.


Te vagy az Zancsicska? Mondjuk nem meglepő, amennyi agyad van. Szerintem nincs hamisítva. Mi bajod ezzel a kérdéssel, téged sért?

2019. aug. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, én is tapasztaltam. Mondjuk az ilyen max. 6 emberes csoportokkal általában nem szokott gond lenni, ahogy a többszáz emberes előadásokkal sem. Én inkább az ilyen 20-25 létszámú helyeken tapasztaltam ezt a pletykálást, ahol vagytok már elegen ahhoz, hogy klikkek alakuljanak ki, de még nem túl sokan ahhoz, hogy megjegyezzétek az összes csoporttársat.
2019. szept. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!