Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemre, főiskolára, ha...

Egyetemre, főiskolára, ha pontszám alapján kerül be az ember, akkor kell e, hogy egy viszonylag erős iskolába járjon az ember? Az ott szerzett, kevésbé jó jegyekkel nem rontja az esélyét a felsőoktatásba bekerüléshez?

Figyelt kérdés
(nem néztem még utána a felsőoktatásba bekerülésnek, még a középiskola választásánál tartunk.

2019. aug. 22. 20:29
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Több pontszámítási módszer is van, az egyik az, hogy nem is nézik a jegyeidet, csak az érettségi pontjaidat.

De általában azért, ha nagyon jó érettségid van, akkor a jegyeid se olyan rosszak. Alapvetően egy iskola azért erős, mert jó tanárok vannak, akik ugyanazt a tananyagot, mint a gyenge iskolákban, jobban le tudják adni, illetve mivel "híresebb" és nehezebb bekerülni ezekbe az iskolákba, a jobb tanulók járnak oda, így csúnyán mondva "jobb alapanyaggal" dolgoznak azok a tanárok.

Inkább erős középsuliba menj, max az elején még kicsit furcsa lesz, hogy nem olyan egyszerű, mint az általános, és vannak akik gyorsabban megtanulják a dolgokat.

2019. aug. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

ha nagyon jó érettségid van, akkor a jegyeid se olyan rosszak


De, egy erős iskolában bizony nem mindenki kitűnő. Lányoméknál olyan írt 98%-os emelt bioszt, akinek soha nem volt egy darab ötöse sem bioszból, nemhogy év végén azt kapott volna, mert ilyen követelmény volt... Lányom is hármas volt matekból, fizikából, ennek ellenére mindkettőből 80 feletti emeltet írt.


Míg egy kisebb követelményt támasztó, gyenge középiskola jobb év végi eredményeket, se általában gyengébb érettségit produkál.

2019. aug. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! persze, gondoltam, hogy nagyobb tudásra tesznek szert az erősebb iskola tanulói. én is ezt szeretném. de a gyengébb iskola kitűnő tanulói, ha pontszám alapján kerülnek be a felsőoktatásba, akkor nem veszik el a helyet, egy - akár nagyobb tudású - de erős gimnáziumba járó gyerektől? felvételinél például a vitt pontszám, vagy az emelt szintű érettségin megszerzett pontszám ért többet? vagy egyenlő súlyozású? köszönöm a válaszokat, biztos utána lehet ezeknek járni, de most még nem ott tartunk. ezek a dolgok azért érdekelnek, hogy milyen középiskolát válasszak, ha tovább akarok majd tanulni.
2019. aug. 23. 15:57
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Bár jövőre változik a követelmény, ezért egyelőre még nem tiszta minden a pontokkal, eddig úgy volt, hogy számított a 1) a 11.-12. évvégi jegyek (matek, töri, magyar, nyelv, természettudományos), a 2 legjobb érettségi, az érettségik átlaga, plusz a pluszpontok vagy 2) csak a 2 legjobb érettségi jegyet duplázzak és a plusz pontok. Vagyis az emelt érettségi csak annyiból számít többet, hogy ha 45 százalék felett van, jár rá plusz pont. Viszont a változások miatt gondolom csak a 2. emeltért fog plusz pont járni.
2019. aug. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azt azért vedd számításba, hogy egy gyengébb suliból kevesebb a többletpont, kevesebb az érettségi pont. A tanulmányi lehet magasabb, de nem igazán ad előnyt.
2019. aug. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Ha csak a felvételt nézzük, akkor könnyebb, mivel szóbelin mindenkit a lehető legjobban pontoznak, így elég írásbelit megírni jól. Akkor 11. 12.-ben a főbb tantárgyakra is alig kell tanulni, hisz könnyen jön az ötös. Szóval jobb.

De!

Ha fizika kell valakinek az egyetemre, akkor szakközépben nem kap megfelelő oktatást, és garantálom, hogy vért fog izzadni egyetemen. És ha olyan pályára megy, ahol rengeteg lexikális tudást kell felhalmozni rövid idő alatt, akkor is a gimi a sokkal jobb.

Szóvel pontokba jobb, de később megütheti az ember a bokáját, mikor jó pontokkal bekerül egy nehéz egyetemre (saját tapasztalat..).

2019. aug. 25. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%

Szia!


Mi az egyetemen statisztika órán megvizsgáltuk, hogy az elért felvételi pintszám és az középiskola színvonala között milyen erős a kapcsolat és végül az jött ki, hogy a középiskola színvonala csupán 5%-ban magyarázza az elért pontazámot. Ezek alapján nem kifejezetten számít az, hogy gyengébb vagy erősebb suliból jössz.

2019. aug. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

6-os hozzászoló: sajnos én is úgy gondolom, hogy lehet, kicsit könnyebb a bekerülés, de utána nem biztos, hogy megállja a helyét az ember.

én most nem szakközépről és gimiről beszélek amúgy (bár már azt sem tudom, mi a mostani pontos elnevezés), hanem gimnáziumokról. abból is erős, vagy közép kategóriás. (nem gyenge).

szerintem a régi rendszer igazságosabb volt, amikor mindenki egységesen felvételit irt. nem is értem,miért szüntették ezt be. Itt értelmesebben tartanám a központi írásbelit, mint középsuliba kerülés előtt.

2019. aug. 26. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!