Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Általános és specifikus...

Általános és specifikus kérdések a Szegedi Tudományegyetemmel kapcsolatosan (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A felvételi eljárás lezajlása után, felvételt követően a következő kérdések merültek fel bennem amit nagyon hálás lennék ha megválaszolnátok. :)


Először is az SZTE TTIK programtervező informatika levelező tagozatára jelentkeztem és nyertem felvételt. Viszont levelezőként otthoni munka mellett a néhény szabad pillanatomban sem nagyon lengetném otthon a labom ha nem muszáj, ezért ha van rá mód bejárnák nappalis órákra. Ennek okán első kérdésem, hogy igaz az, hogy levelező tagozatos tanuló is vehet fel és járhat be nappalis órákra? :D


A következő kérdésem inkább általános jellegű, és magát az Állami ösztöndíj rendszer (avagy Állami Finanszírozási formával) kapcsolatos. Ugyanis én is ebben vagyok. Igaz az (rémhírek sokasága terjeszti :) ) ,hogy az állam finanszírozási forma magával vonja azt is, hogy pl. annyi félévet le kell dolgoznom Magyarországon ahány szemesztert ÁF tanultam? Vagy milyen ehhez hasonló elköteleződésekkel jár ez a forma?


A tanulói jogviszony fenntartásával kapcsolatosan is hallok, -lehetséges, hogy csak badarságokat-, mégpedig, hogy több levelezős is azt csinálja, hogy OKJ képzésre jelentkezik (ezzel ügyebár nappalos tanulói jogviszonyt szerez magának), de nem jár el a képzésre. Ez tényleg működik, vagy hogy van ez pontosan?


Az utolsó kérdésem egy kicsit szak és egyetem specifikus. Az SZTE programtervező informatikai szakán milyen költségekre lehet számítani szemeszterenként? Ez alatt természetesen nem a tandíjra gondok (AF révén azt az állam állja), hanem pl a könyvekre, egyéb forrásokra, kiegészítő eszközökre.


Ennyi lenne. Nagyon szépen köszönöm előre is a segítő válaszokat! :)



2019. aug. 23. 08:47
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!