Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lesz a márciusban beígért...

Lesz a márciusban beígért 30%-os tanári "fizetésemelésből" (kompenzációból) valami? Elég nagy a csend.

Figyelt kérdés

Tele voltak az újságok márciusban, hogy 2020 márciusában béremelésre számíthatnak a tanárok, azaz én is.


Azóta elég nagy a csend róla. De, hallottam olyat is, hogy mégsem látni ennek a bérkeretne a beépítésének a nyomát a jövő évi költségvetésben, úgyhogy, valószínűleg ez bukik.


[link]


És, most nem szeretnék elindítani itt lavinát arról, hogy a tanárok jól, vagy rosszul keresnek. A tanári bértábla nyilvános, meg lehet nézni és a megalkotott véleményt pedig meg lehet tartani, itt a kérdés arról szól, hogy ez most akkor lesz, vagy nem. :)


Jelzem, ez az "emelés" igazából csak annyit tesz, hogy ha meg is valósul, hogy a béralapot felhozzák a 2020-as szintre a 2014-esről, ahol most áll. Úgyhogy, ne nevezzük emelésnek, de igazából, a kérdés ismételten nem ez. :)



2019. aug. 24. 15:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom lesz e emelés, ez olyan mint a kutya vacsorája, de nem írtad milyen tanár vagy, mert szerintem egyetemi és általános iskolai tanár fizetése között nagy különbség van, de lehet hülyeséget írtam.


Ha felsővezető lennék a tanárokat és az orvosokat fizetném meg a legjobban, mert az ő munkájuk a legfontosabb az országban.

2019. aug. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

A kettő között vagyok. :)

Középiskola. :)

2019. aug. 24. 15:55
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Milyen tárgyat tanítasz? Remélem matekot! :)
2019. aug. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Is. :)
2019. aug. 24. 16:30
 5/14 anonim ***** válasza:

Általánosban a tanárok besegítettek hogy ne bukjak matekból, de középben rendszeresen buktam. Gyűlöltem a matekot, valahogy nem állt rá az agyam. Viszont az irodalmat szerettem. Egyébként minden tiszteletem a matek tanároké. :)

Mi a másik tárgyad?

2019. aug. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem megkapjátok, megfejelve egy 30%-os óraszámemeléssel, hogy pótoljátok a hiányzó kollégákat...


Szurkolok, hogy ne így legyen!

2019. aug. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 chtt ***** válasza:
100%

Ugyan, kérlek, középiskolai tanár vagy, és még hiszel a mesékben? :)

szintén tanár (ált. isk.) immáron több mint 30 éve

2019. aug. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ezzel nem voltak tele az újságok, szó sem volt ilyenről! A tanári fizetést eleve nem márciusban emelik, ez totálisan értelmetlen. A linked 90 napnál régebbi, nem lehet megnézni; ha te regisztráltál és látod, másold ki.
2019. szept. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szó nincs emelésről. Ált suliban tanítok, de egyetemi pénzt kapok (mesterszakom megvan), és csak a kerettantervek stb változik, a bér marad a régi. Tudatos leépítés kezdődött el a kormány részéről. Ami tuti, hogy hatalmas sztrájkok lesznek, szept 22-én ül össze a ped kongresszus. Ugye egy kezdő ped kevesebbet keres, mint egy szakmunkás. Ez pedig vérlázító és tarthatatlan. Tudja ezt a kormány is, de maguknak tartják meg a pénzt ameddig csak lehet. Nem akarnak emelni. 3 ból 2 tanár elhagyja a pályát.
2019. szept. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Itt a cikk újra: [link]
2019. okt. 6. 13:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!