Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok? Felejtsem el a...

Mit gondoltok? Felejtsem el a magyar felsőoktatást és menjek külföldi intézménybe?

Figyelt kérdés

A szüleim mondták,hogy gondolkodjak el ezen.


Gazdasági szakra szeretnék menni.

A matekkal nincs bajom, az túlzás,hogy szeretem, de elvagyok vele.

Viszont a többi természettudományos tárgy nem megy annyira és nem is érdekel.Tehát, mérnöki szak kizárva.



Jelenleg van egy középfokú angol nyelvvizsgám, ősszel megyek felsőfokú nyelvvizsgára.


Annak nagyon kicsi az esélye,hogy államira bekerüljek.A fizetős, meg drága.

Ezért gondolkodom ausztriai egyetemen, ott pedig angol nyelvű gazdasági szakon.



A szüleim azt mondják,hogy az országnak egy szemét egyetemistaellenes kormánya van és évről-évre nehezebb egyetemre bejutni és egyre drágábbak lesznek a tandíjak.


2019. aug. 25. 09:38
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem meg túl sokan jutnak be egyetemre. Olyanok is, akiknek max. Okj-n lenne keresnivalójuk. Egyik barátunk egyetemi tanár. El van szörnyülködve, milyen hiányos tudással mernek oda járni diákok. A magas tandíjakkal viszont nem értünk egyet. A magyar egyetemek közel nem érnek annyit, amennyibe kerülnek. Még az ELTE, BME is szánalmas helyezést ér el világ szinten. Amik egykor értek valamit, az a SOTE, illetve a SZTE orvosi. Szóval én is azt mondom, Ausztriában jobban érdemes tanulni.
2019. aug. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1#


Nevetségesnek tartom,hogy Ausztriában 400 euró egy félév műszaki,gazdasági szakokon.Magyarországon meg átlagban a duplája.


Pedig, ott többet keresnek az emberek.Meg nincs ez a pontszámolgatós kommunista felvételi.

2019. aug. 25. 09:47
 3/9 anonim ***** válasza:
31%

Lol, pontszámolgatós kommunista felvételi. Az jobb, ha a személyes felvételi elbeszélgetésen a téeszes haverok gyerekei kapnak sok pontot? Szerinted hogy kellene eldönteni, hogy ki kerül be?

A kérdésedre válaszolva. Én megpróbálnék minél jobban teljesíteni és bekerülni itthon gazdasági képzésre, a lehető legjobb helyre. Ha nem sikerül, akkor meg talán külföld.

2019. aug. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves 3,


külföldön nincs pontszámolgatás.

Nekem ez a pontozós rendszer olyan személytelennek, futószalagszerűnek tűnik.Olyan rideg, idegen.



A külföldi egyetemeken nincs pontozás,hanem motivációs elbeszélgetés.Ott meg kell nézni a potenciális hallgatókat.

2019. aug. 25. 10:05
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor menj külföldi egyetemre. :)
2019. aug. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Azt hiszem, hogy az ország is jobban jár, te is jobban jársz és talán a külföldi egyetem is jobban jár ha oda mész továbbtanulni. Bár a portfoliódat nem lesz egyszerű összeállítanod a felvételi elbeszélgetésre a jelenlegi mentalitásoddal. Azért sok sikert kívánok!
2019. aug. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ausztriába akkor menj, ha a német is jól megy.
2019. aug. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Zawarudo1 ***** válasza:
50%

Bár egy ilyen fontos témáról, ami az életedről, a jövődről szól, nem kéne névtelen idegenek tanácsát kérned, de ha mát itt vagy akkor:


Egyértelműen külföld.

Sokkal több érv szól ellene mint melette.

Itt egyre kevesebb a jó oktató, a tandijak nevetségesek, és túl sok a büfészak.


Ausztriában sokkal, de sokkal több lehetőséged lesz mindenre:)

2019. aug. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Zawarudo1 ***** válasza:
35%

Mellette mint ellene*.


Upsz:D

2019. aug. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!