Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szilágyi vagy Pásztorvölgyi?...

Szilágyi vagy Pásztorvölgyi? (Eger)

Figyelt kérdés
Mindenképpen angolra mennék a Szilágyiban is.Az lenne a kerdesem,hogy melyiket jelöljem majd elsőnek? A Szilágyinak a kollégiuma és maga az iskola is nagyon tetszik,de a Pasztorvölgyiben pedig nagyon jó lenne az angol oktatás (legalábbis ezt olvastam/hallottam) csak ott meg nincsen kollégium. Ha vegül a PVG-be mennék akkor melyik koli van a legközelebb a sulihoz,ami tiszta,igenyes stb.?

2019. aug. 30. 11:45
 1/5 nightlover válasza:

a kolikról nem sokat tudok, én Dobós vagyok, de mindkét suliban vannak ismerőseim. Azok, akik kifejezetten nyelvet akarnak tanulni inkább a pvgbe szoktak menni, magas szintű az oktatásuk pl több féle angol órájuk is van: angol matek, társalgás, nyelvtan.

a Szilágyi a reáljáról híres, az talán a legelfogadóbb és jobb közösségű suli Egerben. a gólyatábor szuper, a programok is év közben úgy tudom. onnan nem ismerek nyelvest, de az biztos hogy a matek szakosok elég túlterheltek. ugyanakkor ha ügyes vagy, el tudod lógni az órákat. mert a tanárok nem ellenőrzik olyan szigorúan a létszámot.

2019. szept. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a valaszod!
2019. szept. 5. 14:59
 3/5 anonim válasza:
Végzős vagyok a PVG-ben, egyben kolis. Mivel nem tudom lány vagy fiú vagy, koli szempontból sokkal nem tudlak kisegíteni. Ha lány vagy, akkor írj privit. Szerintem a PBG-ben maximális tudást nyújtanak a tanárok, rengeteg lehetőséged van a fejlődésre, szerintem emek könyvekből tanulunk és családias a környezet, a tanári kar is példaértékű, remekül tanítanak és nagyon közvetlenek. A diáknapok fantasztikusak, életed egyik legjobb élménye lesz, ha a te osztályoddal szervezitek! :)
2019. okt. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Úgy hallottam Egerben a legjobb nyelvi tagozat a Gárdonyiban van. Azon esetleg nem gondolkodtál?
2019. dec. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Elméletileg Egerben a Pvg nyújtja a legjobb nyelvoktatást, de az utóbbi években mélyrepülésben van a minőség, sorra mennek el a legjobb tanárok az iskolából... A hangulat családias, már ha oda jársz 13 évig, a tévhitekkel ellentétben megszakadni se kell, hogy ötösre teljesíts.


Ha mindenképp nyelvet akarsz tanulni, akkor vedd fontolóra a PVG-t, de ha van egy kis nyelvérzéked akkor egy reálos, vagy általános gimnáziumban is eljutsz arra a szintre angolból, mint a kny tagozaton.

Ha gondolod ott az Andrássy, ahol a kny mellé kapsz szakmát is, mert tapasztalatból mondom, egy C1 angol nyelvvizsgával manapság kitörölheted a valagad.


Szóval egri viszonylatban nem rossz iskola, de nem kell elájulni tőle. Oh, és arra se készülj, hogy az 5 év alatt bármikor majd angol nyelvterületre szerveznek utazást...

2021. jan. 17. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!