Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az tényleg hatalmas szégyen,...

Az tényleg hatalmas szégyen, ha valaki nem végezte el a egyetemet és utána se munkahelye, se barátai, se párja?

Figyelt kérdés

Mármint itt falun az. Még itt egy felnőttet is úgy hívnak, hogy "bukott".

Most lehet az, hogy valaki tényleg bulizott, piált és nem járt be órákra. Most lehet valakinek tényleg nem megy, vagy egy tanár miatt bukik, vagy nem érdekli és a fentiek közül még csak a szikrája sem igaz rá. Szerintem faluban nincs joga senkinek gúnyolni, de ez megy folyamatosan. Meg a barátaidnak, volt osztálytársaidnak elfordulni és pletykálni rólad emiatt. Meg megbélyegezni valakit, nem gimnáziumban bukott.


2019. szept. 1. 12:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
32%
Igen.
2019. szept. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%

Hát ha valaki kibukik egyetemről az még oké, sokakkal megesik(nyilván nagyobb gáz, ha az illető el volt telve magától korábban, mert ő az xy egyetemre megy). A probléma az, ha utána több mint egy évig lógatja a lábát, nem megy el dolgozni vagy valamilyen tanfolyamot/szakmát csinálni, hanem csak otthon élősködik, na az gáz.

Munkahely keresés sem abból áll, hogy egy délután alatt összedobok egy önéletrajzot, felteszem pár weboldalra, aztán várom, hogy majd csak jön valami állásajánlat.

2019. szept. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

De az nem, hogy be sem iratkozik, akkor honnan tudná... Olyan okoskodik, akinek még csak esélye sem volt bejutni. Lehetett előtte akár kitűnő tanuló, ha menetközben nem megy/tetszik a szak...


Ennyi erővel egyetemre nem menni nem szégyen, de otthagyni az? Kösse fel magát szégyenében, vagy hunyázkodjon meg egy életen át, mert olyan gúnyolja, aki maga sem járt oda, sőt minimális eélye sem lett volna.


Szerintem mindenki, aki felvételi előtt áll gondolja át az eshetőségeket, mert nem hittem volna, hogy velem ez kitűnőként megtörténhet. És soha nem hordtam fent az orrom miatta, sőt szégyelltem.

2019. szept. 1. 12:39
 4/14 anonim ***** válasza:
43%

Iszonyú gáz, hogy ennyit rinyálsz.

Erre a szakra a szüleid kényszerítettek? Felnőtt vagy, válts.

Egy tanár miatt buksz? Inkább tanulj...

Pofázik a to-s a faluban? Aha...

Uncsi

2019. szept. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

" faluban nincs joga senkinek gúnyolni"


Mindenkinek van joga, mivel a szabad vélemény nyilvánítás joga alkotmányos alapjog. Lehet, hogy nem tetszik, de ne állítsd, hogy nincs joga

2019. szept. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%
Volt egy csoporttársam, akinek nem ment az egyetem, kirugták mert 6.alkalommal sem lett meg egy vizsgája. De ő elment dolgozni, a pénzből elvégzett egy szakmát és ma már abban dolgozik, nagyon szereti, vannak céljai. Érzed különbséget közte és magad között?
2019. szept. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
"...és utána se MUNKAHELYE, se barátai, se párja?"
2019. szept. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Azt arra értettem, akkor lehet félreérthető volt, Hogy nem veszik fel sok helyre vagy megbélyegzik amiatt, hogy 4 évig mit csinált mégis az üres részben???
2019. szept. 1. 13:16
 9/14 A kérdező kommentje:
és utána se munkahelye, se barátai, se párja nem lesz? Így értettem. De egyébként még nem tartok ott, hogy otthagyjam, csak erősen gondolkozom, hogy ezt a félévet sem kezdem már el.
2019. szept. 1. 13:22
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok falusi, de a közvetlen környezetemben (pl. rokonok, ismerősök, család ismerősei, volt osztálytársak, volt tanárok) rengetegen hasonlóképpen reagáltak mikor szakot váltottam. Én elkezdtem egy egyetemet és otthagytam azért, mert rájöttem, hogy nekem az mégsem tetszik és nem érdekel, nem szeretnék azzal foglalkozni. Szóval nem azért hagytam abba, mert nem ment, mert buktam vagy mert lusta voltam, hanem szimplán nem tetszett és inkább mást akartam tanulni a következő félévtől. Ennek ellenére én is rengeteg sopánkodást, kioktatást, beszólogatást hallgattam. Nem kell vele foglalkozni, tulajdonképpen ennyi a nyitja. Csak engedd el a füled mellett.
2019. szept. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!