Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák

A kérdés

Igaza volt az igazgatónak? A következő dolgokat megtehetném?

A egyik osztálytársunk valamit nagyon zokon vett, bosszút akart állni. Iskola után hívta barátait meg akartak verni minket (6-an voltunk ők 8-an). Mi nem foglalkoztunk velük.Elénk jöttek, majd ütni kezdtek, volt aki tőlünk futni kezdett, volt aki visszaütött, volt aki nem.Az igazgató szerint, nem lett volna szabad visszaütni, mert így mi is bűnösök vagyunk (akik visszaütöttek). Tényleg bűnösök vagyunk vagy csak el akarta tussolni az ügyet? Azt mondta hogy ha feljelentést tennénk, mi is bajba kerülhetnénk. Én ezt nem így gondolom, én nem ütöttem vissza, viszont ők igen, és nyoma is volt.

Az illető átkerült egy másik iskolába ( nem kirúgták hanem átengedték nehogy rossz hírneve legyen az iskolának).

Azóta többször is megfenyegetett minket, sőt egyszer követtek minket hazafele is.

Hogyan lehetne megelőzni egy újabb támadást?

Ha már nem lehet megelőzni, hogyan lehetne megvédeni magunkat?

Itt fennállt a jogos védelem?

Ha gázspray-t vettem volna, és a támadáskor ezzel védtem volna meg magam arányos lett volna?

Illetve gázspray-t bevihettem volna az iskolába?

Milyen egyéb eszközökkel lehet megvédeni magunkat?

Ha feljelentettem volna, mi lett volna a következménye?

Keress kérdéseket hasonló témákban: iskola, védelem, támadás, igazgató, eszköz, jog, verekedés

szept. 1. 12:22  Privát üzenet  

A válasz
A kérdező kommentje:

+ Az igazgatónak még az is problémája volt, hogy mért csoportosan mentünk haza.Szerinte jobb lett volna ha 8 ember 1-et támad meg? Miután elmenekültünk, a lépcsőházunkba mentünk be ahova ők nem tudnak bejönni, onnan videó készült, ahogy megfenyeget minket, és üti , rugdossa az ajtót, és letolja a nadrágját.Az osztályfőnököm azt mondta bármi van hívjuk fel, 11szer hívtam egyszer se vette fel. A titkárságon 30 perc alatt kapcsoltak volna bárkit is (olyan a tempó). Visszamentünk az iskolába, ahol az igazgató kihívta a rendőrséget.

# 1/2Időpont szept. 1. 12:26 Privát üzenet
a törvény mindenhol törvény. Gázspray gondolom lehet nálad iskolában is. Gázpisztoly már nemhiszem,mert na, ha azt egy iskolában elsütöd...hangja van, meg megijeszt mindenkit,meg mindenki pánikba esik hogy lövöldözés van meg minden... akkor áll fenn a jogos védelem,ha nem te kezdeményezel,és igyekszed elkerülni a bajt,de mégis megtörténik,tehát hogy odajössz hozzám és megütsz,vagy megprobálsz megütni,vagy valami,az már támadásnak számít,de már az is ha felém jössz agresszívan.

A válaszíró 43%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/2Időpont szept. 1. 13:09 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Igazgatónak nem kéne büszkének lennie ha egy tanárát érettségi elnöknek hívják egy másik iskolába? Ez nem megtiszteltetés a tanárnak is és az iskolának is?
Iskola igazgatónak való kérvényben segítséget szeretnék?
Mi köze az igazgatónak ahhoz, hogy az iskola előtt KÖZTERÜLETEN dohányzom 17 évesen?
Hogyan írjak kérvényt az igazgatónak?
Hogyan írjak kérvényt az igazgatónak?
Ehhez van joga egy igazgatónak? Többi lent

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Magyar iskolák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!