Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igaza volt az igazgatónak? A...

Igaza volt az igazgatónak? A következő dolgokat megtehetném?

Figyelt kérdés

A egyik osztálytársunk valamit nagyon zokon vett, bosszút akart állni. Iskola után hívta barátait meg akartak verni minket (6-an voltunk ők 8-an). Mi nem foglalkoztunk velük.Elénk jöttek, majd ütni kezdtek, volt aki tőlünk futni kezdett, volt aki visszaütött, volt aki nem.Az igazgató szerint, nem lett volna szabad visszaütni, mert így mi is bűnösök vagyunk (akik visszaütöttek). Tényleg bűnösök vagyunk vagy csak el akarta tussolni az ügyet? Azt mondta hogy ha feljelentést tennénk, mi is bajba kerülhetnénk. Én ezt nem így gondolom, én nem ütöttem vissza, viszont ők igen, és nyoma is volt.


Az illető átkerült egy másik iskolába ( nem kirúgták hanem átengedték nehogy rossz hírneve legyen az iskolának).


Azóta többször is megfenyegetett minket, sőt egyszer követtek minket hazafele is.


Hogyan lehetne megelőzni egy újabb támadást?

Ha már nem lehet megelőzni, hogyan lehetne megvédeni magunkat?

Itt fennállt a jogos védelem?

Ha gázspray-t vettem volna, és a támadáskor ezzel védtem volna meg magam arányos lett volna?

Illetve gázspray-t bevihettem volna az iskolába?

Milyen egyéb eszközökkel lehet megvédeni magunkat?

Ha feljelentettem volna, mi lett volna a következménye?



2019. szept. 1. 12:22
 1/2 A kérdező kommentje:
+ Az igazgatónak még az is problémája volt, hogy mért csoportosan mentünk haza.Szerinte jobb lett volna ha 8 ember 1-et támad meg? Miután elmenekültünk, a lépcsőházunkba mentünk be ahova ők nem tudnak bejönni, onnan videó készült, ahogy megfenyeget minket, és üti , rugdossa az ajtót, és letolja a nadrágját.Az osztályfőnököm azt mondta bármi van hívjuk fel, 11szer hívtam egyszer se vette fel. A titkárságon 30 perc alatt kapcsoltak volna bárkit is (olyan a tempó). Visszamentünk az iskolába, ahol az igazgató kihívta a rendőrséget.
2019. szept. 1. 12:26
 2/2 anonim ***** válasza:
50%
a törvény mindenhol törvény. Gázspray gondolom lehet nálad iskolában is. Gázpisztoly már nemhiszem,mert na, ha azt egy iskolában elsütöd...hangja van, meg megijeszt mindenkit,meg mindenki pánikba esik hogy lövöldözés van meg minden... akkor áll fenn a jogos védelem,ha nem te kezdeményezel,és igyekszed elkerülni a bajt,de mégis megtörténik,tehát hogy odajössz hozzám és megütsz,vagy megprobálsz megütni,vagy valami,az már támadásnak számít,de már az is ha felém jössz agresszívan.
2019. szept. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!