Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyar irodalom-nyelvtan...

Magyar irodalom-nyelvtan szakos tanárok, nektek mennyire kezd kiakasztó lenni az, hogy borzalmasan helytelenül írnak a gyerekek?

Figyelt kérdés
Mit figyeltetek meg, kb melyik évtől kezdett súlyosan romlani a helyzet?
2019. szept. 2. 06:44
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nem magyar szakos tanár vagyok, de... katasztrófa. Engem pl. idegesít az is, amikor kommenteket olvasok, felnőtt magyar emberek írnak "érdekessen". "Olyan aranyossak együtt." "Nem tudja el vinni." "Az osztálytalálkozó az étterembe lesz." Ezek a felnőttek nem tanultak meg helyesen írni? Miért nem érdekli őket a minimális odafigyelés? Nem zavarja őket, hogy aluliskolázottnak tűnnek emiatt?

A saját gyerekeimnél is zavar, ha helyesírási gondjaik vannak. Szólok is nekik, és többet gyakoroltattam velük a helyesírást. És valóban, egyre több az ilyen gyerek. Talán a sok netezés miatt, rövidítenek stb. Talán több a keveset olvasó gyerek is, bár olyanokat is ismerek, akik kifejezetten sokat olvasnak. Én a magyar nyelv oktatását még hangsúlyosabbá tenném, persze az idegen nyelvek mellett. De hogy ne menjen a reál tárgyak rovására, akár tudományos szövegek olvastatásával is tölteném az irodalomórák egy részét. Meg szövegértéssel. És a beadandókat bizonyos százalékban kézírással írva fogadnám el, és osztályoztatnám a magyaros kollégával.

2019. szept. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!